facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – nabożeństwo adoracyjne o 17.30. Zapraszamy!

2. Spotkanie kół Żywego Różańca dziś o 17.00 w bibliotece parafialnej.

3. Wypominki roczne odprawiamy co niedziela przed Mszą św. o godz. 9.30 (oprócz piątej niedzieli w miesiącu). Podane imiona zmarłych są rozdzielone na 1, 2, 3 oraz 4 niedzielę miesiąca – informacja na ten temat jest wywieszona na tablicy ogłoszeń. Raz w miesiącu, w 4 niedzielę, jest sprawowana Msza św. o godz. 9.30 w intencji wszystkich polecanych w wypominkach.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w piątek od godz. 15.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.

5. W poniedziałek 7 listopada rozpocznie sięnowy kurs do bierzmowania dla dorosłych. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

6. W środę 9 listopada obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, która jest papieską katedrą. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie katedry lub konkatedry i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę.

7. 11 listopada przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. według porządku powszedniego. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Z racji święta nie obowiązuje piątkowy post. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

8. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie