facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022

1. Ostatnie nabożeństwa październikowe dziś i jutro o godz. 17.15. Różaniec w naszej kaplicy jest odmawiany codziennie po Mszy św. o godz. 8.00 (oprócz niedziel).

2. We wtorek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego (oprócz 16!). Nabożeństwo żałobne z wypominkami jednorazowymi i procesją o godz. 17.00.

3. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. według porządku powszedniego. Nabożeństwo żałobne z wypominkami jednorazowymi i procesją o godz. 17.00.

4. Wypominki roczne odprawiamy co niedziela przed Mszą św. o godz. 9.30 (oprócz piątej niedzieli w miesiącu). Podane imiona zmarłych będą rozdzielone na 1, 2, 3 oraz 4 niedzielę miesiąca – informacja na ten temat będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń od 6 listopada. Kartki wypominkowe, na których wpisujemy swoich zmarłych, znajdują się na stoliku z prasą. Składamy je w zakrystii. Imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej można zgłaszać także przez internet, korzystając z formularza na naszej stronie parafialnej.

5. Krypta z grobem ks. abpa Henryka Hosera w podziemiach katedry będzie otwarta 1 i 2 listopada w godz. 9.00 – 16.00  (zejście od strony kancelarii).

6. W dniach 1 – 8 listopada można zyskać łaski odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby myślną, za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy pół godziny przed wieczorną Mszą św. od czwartku 3 listopada; w piątek od godz. 15.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.

8. W I piątek miesiąca – spowiadamy rano podczas wszystkich Mszy św. i po południu od godz. 15.00 (również od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu). Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30.

9. W piątek 4 listopada przypada 228 rocznica Rzezi Pragi. W tym roku, ze względu na remont katedry, obchody liturgiczne odbędą się w Parafii Matki Bożej Loretańskiej – Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński. Po Mszy św. odbędzie się przemarsz do Krzyża upamiętniającego ofiary rzezi.

10. W sobotę 5 listopada nabożeństwo fatimskie o godz. 8.30. O godz. 17.15 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

11. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie