facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

Główna

 • XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek, wspomnienie, Świętych Aniołów Stróżów
  • wtorek, uroczystość, Świętego Michała Archanioła, patrona Bazyliki katedralnej
  • środa, wspomnienie, św. Franciszka z Asyżu
  • czwartek, wspomnienie, św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • sobota, wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

  2. Zapraszamy na zwiedzanie Pragi z varsavianistą Dominikiem Wendołowskim z okazji 32 rocznicy powstania Radia Warszawa. Zbiórka dla wszystkich chętnych dzisiaj o godz. 12.00 przed Katedrą.

  3. Od 2 października (poniedziałek) rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na 2024 rok. Zapraszamy do kancelarii parafialnej.

  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku. Na różańcu modlimy się codziennie o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki.

  5. W najbliższy wtorek 3 października będziemy obchodzić w naszej parafii odpust ku czci Świętego Michała Archanioła, patrona Bazyliki katedralnej. Zapraszamy na Mszę Świętą  o godz. 18.00. Liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Maciej Miętek, Kanclerz Kurii Warszawsko-Praskiej.

  6. Kończymy zapisy na nowy cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów i rodziców odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w kaplicy.

  7. Zapraszamy na otwarte dla wszystkich spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.

  8. Spotkanie oazy w najbliższy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy także chętne osoby które chciałyby dołączyć do tego Ruchu.

  9. Ofiary zbierane dziś na tacę zostaną przekazane na utrzymanie domu św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

  10. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

  11. W najbliższą sobotę, 7 października odbędzie się parafialna pielgrzymka do Sokółki, Świętej Wody i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Mamy kilka wolnych miejsc. Zapisy prowadzi ks. Marek.

  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki która jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła.


 • XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • środa, wspomnienie, św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • czwartek, wspomnienie, św. Wacława, męczennika
  • piątek, uroczystość, rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze
  • sobota, wspomnienie, św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

  2. W dniu dzisiejszym, w naszej katedrze obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem pracownicy Radia Warszawa zbierają datki do puszek i na konto oraz rozprowadzają radiowe cegiełki. Dzięki wpłatom i datkom przekazywanym przez Słuchaczy i Przyjaciół Radia Warszawa nie tylko powstają nowe audycje, ale stacja kupuje nowy niezbędny sprzęt i wyposażenie.

  Z serca już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wesprą zbiórkę!

  3. Witamy dziś w naszej parafii Siostrę Martę, która będzie u nas pracowała w zakrystii. Przyjmujemy Siostrę z otwartym sercem i chcemy by czuła się z nami jak najlepiej. Niech Pan Bóg obdarza Siostrę potrzebnymi łaskami i siłą do nowej posługi.

  4. Zapisy na nowy cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania do końca września prowadzi ksiądz Jakub. Zapraszamy uczniów klas VIII SP i starszych.

  5. Zapisy dzieci klas III SP na przygotowanie przed przyjęciem I Komunii Świętej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zapisy trwają do końca września.

  6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku. Na różańcu modlimy się codziennie o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki.

  7. Od 2 października (przyszły poniedziałek) rozpoczynamy przyjmowanie intencji mszalnych na 2024 rok. Zapraszamy do kancelarii parafialnej.

  8. Zapraszamy na otwarte dla wszystkich spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.

  9. Spotkanie oazy w najbliższy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy także chętne osoby które chciałyby dołączyć do tego Ruchu.

  10. Ruch Rodzin Nazaretańskich po wakacyjnej przerwie zaprasza na cotygodniowe spotkania w Sali pod kaplicą kurialną o godz. 19.00. Zapraszamy chętnych którzy chcą dołączyć do tego ruchu.

  11. W dniu 7 października zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Sokółki, Świętej Wody i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Koszt 90 zł. Zapisy i informacje u ks. Marka.

  12. Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przekazane na utrzymanie domu św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

  13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki która jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła.


 • XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • środa, wspomnienie, Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • czwartek, święto, św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • sobota, wspomnienie, św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

  2. Wraz z początkiem września uległy zmianie poranne godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-10. Popołudniowe godziny otwarcia pozostają bez zmian.

  3. Zapisy na nowy cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania przez cały wrzesień prowadzi ksiądz Jakub. Zapraszamy uczniów klas VIII SP i starszych.

  4. Zapisy dzieci klas III SP na przygotowanie przed przyjęciem I Komunii Świętej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zapisy trwają do końca września.

  5. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi ks. Robert, a w najbliższy piątek 22 września imieniny obchodził będzie ks. Proboszcz. Życzymy kapłanom obfitości łask płynących od Boga i sił do wypełniania posługi.

  6. Zapraszamy na otwarte dla wszystkich spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.

  7. Spotkanie oazy w najbliższy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy także chętne osoby które chciałyby dołączyć do tego Ruchu.

  8. Za tydzień, 24 września, jak co roku świętujemy w parafiach Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem pracownicy Radia Warszawa będą zbierali datki do puszek i na konto oraz rozprowadzali nasze radiowe cegiełki. Dzięki wpłatom i datkom przekazywanym przez Słuchaczy i Przyjaciół Radia Warszawa nie tylko powstają nowe audycje, ale stacja kupuje nowy niezbędny sprzęt i wyposażenie.

  Z serca już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wesprą zbiórkę!

  9. Klub Rodzinny „Stolica Mądrości zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Markowej w dniach 23-24 września. Koszt pielgrzymki to 150 zł. Szczegółowe informacje u ks. Konrada Hasiora /tel. 513100554/.

  10. W dniu 7 października zapraszamy na parafialna pielgrzymkę do Sokółki, Świętej Wody i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Koszt 90 zł. Zapisy i informacje u ks. Marka.

  11. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w dni powszednie trwa od godz. 8.30 do godz. 18.00, a w niedziele od 13.30 do 18.00.

  13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki, która jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Dziękujemy za dobrowolne wpłaty na konto parafialne.


 • XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • środa, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • czwartek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • sobota, wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

  2. Wraz z początkiem września uległy zmianie poranne godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-10. Popołudniowe godziny otwarcia pozostają bez zmian.

  3. Zapisy na nowy cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania przez cały wrzesień prowadzi ksiądz Jakub. Zapraszamy uczniów klas VIII SP i starszych.

  4. Rozpoczynamy zapisy dzieci klas III SP na przygotowanie przed przyjęciem I Komunii Świętej. Zapisy odbywają się w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

  5. W dniu dzisiejszym ofiary złożone na tacę przeznaczamy na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

  6. Dziś dziękujemy Siostrze Pii za 9 lat pracy w naszej Katedrze. Niech Bóg hojnie wynagrodzi jej miłość i poświęcenie dla Domu Bożego, życzliwość i otwartość dla ludzi oraz da siły i zdrowie do pełnienia kolejnych zadań w swoim Zgromadzeniu.

  7. Zapraszamy na otwarte dla wszystkich spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kaplicy.

  8. Spotkanie oazy w najbliższy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy także chętne osoby które chciałyby dołączyć do tego Ruchu.

  9. Duszpasterstwo osób stanu wolnego zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w piątek 15 września o godz. 19.30 w bibliotece w budynku parafialnym za katedrą.

  10. Stowarzyszenie Kocham Pragę zaprasza w przyszłą niedzielę 17 września o godz. 10.30 na spacer śladami kapliczek na terenie Parafii Katedralnej. Początek spaceru przy ul. Targowej 63.

  11. Klub Rodzinny „Stolica Mądrości zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Markowej w dniach 23-24 września. Koszt pielgrzymki to 150zł. Szczegółowe informacje u ks. Konrada Hasiora – tel. 513100554.

  12. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w dni powszednie trwa od godz. 8.30 do godz. 18.00, a w niedziele od 13.30 do 18.00.

  13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki, która jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Dziękujemy za dobrowolne wpłaty na konto parafialne.


 • XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • czwartek, wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera. Tego dnia szczególnie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 z udziałem naszych Sióstr Loretanek. Transmisję z tej Mszy Świętej przeprowadzi Radio Warszawa.
  • piątek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

  2. Wraz z początkiem września uległy zmianie poranne godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-10. Popołudniowe godziny otwarcia pozostają bez zmian.

  3. Od 4 września /poniedziałek/ rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze spotkanie do sali kurialnej na godz. 18.30. Szczegółowe informacje na stronie parafii.

  4. Od 5 września /wtorek/ rozpoczniemy nowy kurs przedmałżeński. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego. Osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze spotkanie do sali kurialnej na godz. 18.30. Szczegółowe informacje na stronie parafii.

  5. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby czas nauki rozpocząć w bliskości z Panem Bogiem.

  6. Na pierwsze po wakacjach spotkanie Ministrantów zaprasza ksiądz Marek w najbliższą sobotę 9 września o godz. 10.00. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieli by dołączyć do Służby Liturgicznej naszej parafii.

  7. Decyzją władz zakonu Sióstr Loretanek, Siostra Pia, nasza zakrystianka, od października przejdzie do pracy w nowej placówce we Włoszech. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy wyrażać naszą wdzięczność Siostrze za 9 letnią posługę w katedrze.

  8. W przyszłą niedzielę ksiądz Marek na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęci przybory szkolne dzieciom klas I.

  9. Zapisy na nowy cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania przez cały wrzesień prowadzi ksiądz Jakub. Zapraszamy uczniów klas VIII SP i starszych.

  10. Zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych w Loretto 10 września. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową.  Koszt 60zł; zapisy u p. Stanisławy po Mszy Świętej o godz. 8.00.

  11. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

  12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, zostaną przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

  13. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w dni powszednie trwa od godz. 8.30 do godz. 18.00, a w niedziele od 13.30 do 18.00.

  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz dziękujemy za dobrowolne wpłaty na konto parafialne.


 • XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • wtorek, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

  2. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź na porannych Mszach Świętych i po południu od godz. 15.00. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16.30.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo.

  4. Wraz z początkiem września ulegną zmianie poranne godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9-10. Popołudniowe godziny otwarcia pozostają bez zmian.

  5. W niedzielę 3 września w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński dokona liturgicznego wprowadzenia na urząd proboszcza księdza Tomasza Kalinowskiego. Zapraszamy na tę uroczystość a nowego proboszcza polecajmy w naszych modlitwach.

  6. Od 4 września /poniedziałek/ rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze spotkanie do sali kurialnej na godz. 18.30. Szczegółowe informacje na stronie parafii.

  7. Od 5 września /wtorek/ rozpoczniemy nowy kurs przedmałżeński. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego. Osoby zainteresowane zapraszamy na pierwsze spotkanie do sali kurialnej na godz. 18.30. Szczegółowe informacje na stronie parafii.

  8. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby czas nauki rozpocząć w bliskości z Panem Bogiem.

  9. Zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych w Loretto 10 września. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową.  Koszt 60zł; zapisy u p. Stanisławy po Mszy Świętej o godz. 8.00.

  10. W przyszłą niedzielę 3 września przy wyjściu z kościoła będzie miała miejsce zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

  11. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w dni powszednie trwa od godz. 8.30 do godz. 18.00, a w niedziele od 13.30 do 18.00.

  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz dziękujemy za dobrowolne wpłaty na konto parafialne.


 • XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek, wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • czwartek, święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • sobota, Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, uroczystość

  2. Coroczną okazją do dziękczynienia Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności są diecezjalne dożynki. W tym roku odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta, celebrowana o godz. 12.00.

  3. Zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych w Loretto 10 września. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową.  Wyjazd sprzed Urzędu Dzielnicy, ul. Kłopotowskiego 15, o godz. 8.00, powrót ok. 16.00; w drodze powrotnej cmentarz wojenny w Radzyminie i kaplica w Ossowie; koszt 60zł; zapisy u p. Stanisławy po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz pod nr. tel. 662 072 915.

  4. Wraz z początkiem września ulegną zmianie poranne godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9-10. Popołudniowe godziny otwarcia pozostają bez zmian.

  5. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w dni powszednie trwa od godz. 8.300 do godz. 18.00,           a w niedziele od 13.30 do 18.00.

  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

  7. Wszystkim udającym się na urlop życzymy błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku.


 • XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • poniedziałek, św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera
  • wtorek, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji Warszawsko-praskiej, uroczystość
  • czwartek, św. Jacka, prezbitera, wspomnienie

  2. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 w naszej Katedrze rozpoczną się uroczystości diecezjalne związane ze 103 rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Mszy Świętej przewodniczył będzie Biskup Jacek Grzybowski, a homilię wygłosi Biskup Warszawsko-praski Romuald Kamiński. Opawę muzyczną liturgii zapewni Zespół Kameralny pod kierownictwem Martyny Pietrzak wraz z solistami.

   Po zakończeniu Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na krótki koncert patriotyczny który poprowadzi Katarzyna Soja.

  3. Także w dniu dzisiejszym przypada 2 rocznica śmierci Abp Henryka Hosera SAC, byłego Ordynariusza naszej diecezji. Krypta w podziemiach Katedry otwarta jest od godz. 8.30 do godz. 17.00. 

  4. W poniedziałek, 14 sierpnia br. przypada 103. rocznica śmierci ks. Ignacego Skorupki, który zginął pod Ossowem, prowadząc młodych żołnierzy – ochotników  do walki z bolszewikami. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za wszystkich bohaterskich obrońców Ojczyzny z 1920 roku, uczestników zwycięskiej Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. Po Eucharystii przedstawiciele Akcji Katolickiej złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem ks. Ignacego Skorupki przed katedrą.

  5. We wtorek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w Katedrze według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy pobłogosławimy wiązanki ziół i kwiatów. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny odwiedzając Konkatedrę na Kamionku i odmawiając pobożnie modlitwy Ojcze nasz oraz Wierzę.

  6. Także 15 sierpnia będziemy przeżywali „Dzień ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią”. Przewodniczący Episkopatu poprosił w Apelu, aby w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlić się za poszkodowanych w powodzi, „prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi”. W odpowiedzi na ten apel, w najbliższy wtorek po każdej Mszy Świętej będzie miała miejsce zbiórka do puszek. Zebrane ofiary zostaną przekazane przez Caritas Polska dla poszkodowanych w powodzi. Dziękujemy za okazaną pomoc.

  6. W dniu 16 sierpnia z Konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyruszy na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła. Zapisy na pielgrzymkę w Konkatedrze na Kamionku w dniach 13, 14 i 15 sierpnia w godz. 17.00-19.00 Więcej szczegółów dotyczących pielgrzymki na stronie diecezjalnej: www.diecezja.waw.pl

  7. W niedzielę 10 września odbędzie się doroczny odpust w Loretto. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową na tę uroczystość.  Wyjazd sprzed Urzędu Dzielnicy, ul. Kłopotowskiego 15, o godz. 8.00, powrót ok. 16.00; w drodze powrotnej cmentarz wojenny w Radzyminie i kaplica w Ossowie; koszt 60zł; zapisy u p. Stanisławy po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz pod nr. tel. 662 072 915.

  8. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w tygodniu trwa od zakończenia Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy, i w niedziele od 13.30 do 18.00.

  9. Dziękujemy za dobrowolne ofiary wpłacane na konto parafialne.

  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

  11. Wszystkim udającym się na urlop życzymy błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku.


 • Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2023

  1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

  • wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • środa – święto, św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • czwartek – święto, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • piątek – wspomnienie, św. Klary, dziewicy

  2. W dniach 13-15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystości diecezjalne związane ze 103 rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Uroczystości rozpoczną się w naszej Katedrze 13 sierpnia o godz. 18.00 od uroczystej liturgii Mszy Świętej z udziałem naszych Biskupów. Opawę muzyczną liturgii zapewni Zespół Kameralny pod kierownictwem Martyny Pietrzak wraz z solistami.

  Po zakończeniu Mszy Świętej serdecznie zapraszamy na krótki koncert patriotyczny, który poprowadzi Katarzyna Soja.

  3. W dniu 16 sierpnia z Konkatedry Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyruszy na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła. Zapisy na pielgrzymkę w Konkatedrze na Kamionku w dniach 13, 14 i 15 sierpnia w godz. 17.00-19.00 Więcej szczegółów dotyczących pielgrzymki na stronie diecezjalnej: www.diecezja.waw.pl

  4. W niedzielę 10 września odbędzie się doroczny odpust w Loretto. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową na tę uroczystość. Wyjazd sprzed Urzędu Dzielnicy, ul. Kłopotowskiego 15, o godz. 8.00, powrót ok. 16.00; w drodze powrotnej cmentarz wojenny w Radzyminie i kaplica w Ossowie; koszt 60zł; zapisy u p. Stanisławy po Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz pod nr. tel. 662 072 915.

  5. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w tygodniu trwa od zakończenia Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy, i w niedziele od 13.30 do 18.00.

  6. Z serca dziękujemy za dobrowolne ofiary wpłacane na konto parafialne.

  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

  8. Wszystkim udającym się na urlop życzymy błogosławionego i bezpiecznego wypoczynku.


 • XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2023

  1. W tym tygodniu przybędzie do Parafii ks. Tomasz Kalinowski, nowy Proboszcz. Uroczyste liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza odbędzie się w niedzielę 3 września na Mszy św. o godz. 18.00.

  2. We wtorek 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgodnie z wieloletnią tradycją, we wszystkich świątyniach Diecezji o godzinie 17.00 zabrzmią dzwony.

  3. W środę 2 sierpnia można zyskać odpust „Porcjunkuli” – każdy kto nawiedzi katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny, i tam pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga. [Porcjunkula to nazwa kaplicy – małego kościółka odbudowanego przez św. Franciszka na przedmieściach Asyżu. Odpust został ustanowiony na rocznicę poświęcenia kaplicy, 2 sierpnia 1216 roku].

  4. W I piątek miesiąca spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i po południu od godz. 15.00.

  5. W sobotę 5 sierpnia (I sobota miesiąca) nabożeństwo fatimskie o godz. 8.30; nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15.

  6. 5 sierpnia z Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie wyruszy na Jasną Górę 40 Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza. Zapisy w Par. Narodzenia Pańskiego, ul. Ostrobramska 72. Więcej informacji: https://diecezja.waw.pl/wydarzenie/40-warszawsko-praska-pielgrzymka-piesza-na-jasna-gore/

  7. W niedzielę 10 września odbędzie się doroczny odpust w Loretto. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę autokarową na tę uroczystość. Wyjazd sprzed Urzędu Dzielnicy, ul.Kłopotowskiego 15, o godz. 8.00, powrót ok. 16.00; w drodze powrotnej cmentarz wojenny w Radzyminie i kaplica w Ossowie; koszt 60zł; zapisy u p.Stanisławy po Mszy św. o godz. 8.00, tel. 662 072 915.

  8. Zapraszamy do prywatnej, cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w kaplicy w tygodniu trwa od zakończenia Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornej Mszy, i w niedziele od 13.30 do 18.00.

  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  10. Wszystkim udającym się na urlop życzymy błogosławionego wypoczynku.


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie