facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

Główna

 • III Niedziela Wielkanocy – 14 kwietnia 2024

  1. Stosownie do przepisów kan. 1043 i 1051 KPK i pkt 369 I Synodu Diecezji Warszawsko – Praskiej informujemy że alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej, diakon Mikołaj Franciszek Lipski, syn Dariusza Józefa i Agnieszki Marii w dniu 1 czerwca 2024r przyjmie świecenia Prezbiteratu. Pamiętajmy o diakonie Mikołaju w naszych prywatnych modlitwach.

  2. Duszpasterstwo osób stanu wolnego, Grupa 33, zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w piątek 19 kwietnia o godz. 20 w bibliotece w budynku parafialnym.

  3. Parafialny  Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne nt. Tradycja modlitwy chrześcijańskiej – źródła, droga i przewodnicy. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 22 kwietnia br. w sali biblioteki przy ul. Floriańskiej 3, początek o godz. 18.45. Wstęp wolny. 

  4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji w dniach 11-19 czerwca br. Jest kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

  5. Mamy kilka wolnych miejsc na wyjazd kolonijny organizowany przez naszą parafię w dniach 22-29.06.2024. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

  6. Spotkania grup modlitewnych:

  Odnowa w Duchu Świętym w czwartki o godz. 19.00,
  Oaza w piątki o godz. 19.00,
  Lektorzy i Ministranci w sobotę o godz. 10.00

  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024

  1. Kalendarz liturgiczny:

  • poniedziałek, Zwiastowanie Pańskie, Uroczystość

  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 osoby chętne będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  W dniu dzisiejszym udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum.

  3. Mamy kilka wolnych miejsc na wyjazd kolonijny organizowany przez naszą parafię w dniach 22-29.06.2024. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

  4. Spotkania grup modlitewnych:

  Odnowa w Duchu Świętym w czwartki o godz. 19.00,
  Oaza w piątki o godz. 19.00,
  Lektorzy i Ministranci w sobotę o godz. 10.00

  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024

  1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy aby czas Wielkanocy, przeżywany po raz kolejny w naszym życiu był przepełniony paschalną radością, przynoszącą nam dar przemiany serca i utwierdzenia naszej wiary. Niech świadomość że Pan Jezus zwyciężył i pokonał wszelkie zło napełnia nas nadzieją i pokojem, umacnia w wypełnianiu codziennych zadań oraz uzdalnia do bycia świadkami Jego miłości. Życzymy błogosławionych świąt.

  2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy poprzez swój udział w przygotowaniach pomogli nam w sposób godny przeżywać tegoroczne święta. Dziękujemy osobom przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański, Pani Ewie, Anecie i diakonowi Mikołajowi. Dziękujemy Siostrze Marcie za przygotowanie dekoracji kwiatowych. Służbie Liturgicznej za zaangażowanie w posługę w czasie uroczystych i niełatwych liturgii Wielkiego Tygodnia. Księdzu Jakubowi, Markowi, Wojciechowi za gorliwą posługę w konfesjonale w czasie ostatnich dni. Niech Pan Bóg im to wszystko wynagrodzi i napełnia potrzebnymi siłami w codziennym życiu i posłudze.

  3. W poniedziałek wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego za wyjątkiem godz. 20.00. Tej Mszy Świętej nie będzie.

  4. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna. Zapraszamy od środy.

  5. W piątek 5 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15. Z racji Oktawy można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

  6. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy Świętej o godz. 8.00.

  7. Druga niedziela Wielkanocy przypadająca w tym roku na dzień 7 kwietnia to niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia w czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 osoby chętne będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Do dobrego przeżycia Niedzieli Miłosierdzia przygotowujemy się trwając na nowennie którą odmawiamy codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.00.

  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 24 marca 2024

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy a zarazem otwiera obchody Wielkiego Tygodnia. Poświecenie palm na początku każdej Mszy Świętej.

  Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15

  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

  3. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę żywności i artykułów chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary te zostaną przekazane w paczkach wielkanocnych.

  4. Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie czynna do środy włącznie. W czasie Triduum Paschalnego oraz w czasie świąt kancelaria będzie nieczynna.

  5. Spowiedź w najbliższym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę na porannych Mszach Świętych, oraz wieczorem w godz. 17.30 – 18.30. W czasie Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania spowiedzi nie będzie.


  TRIDUUM PASCHALNE W NASZEJ KATEDRZE

  Wielki Czwartek 28.03.2024

  Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18.00
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00

  Wielki Piątek 29.03.2024

  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 7.30
  Modlitwa Liturgią Godzin „Ciemna Jutrznia” godz. 8.00
  Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego /dzień I/ godz. 15.00
  Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00

  Wielka Sobota 30.03.2024

  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.30
  Modlitwa Liturgią Godzin „Ciemna Jutrznia” godz. 8.00
  Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00 – 16.00
  Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego /dzień II/ godz. 15.00
  Wigilia Paschalna /początek niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego/ godz. 20.00


  6. W Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta rezurekcyjna wraz z procesją o godz. 6.00. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.

  Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni która nastąpi w nocy z soboty na niedzielę 😊

  7. W poniedziałek wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego za wyjątkiem godz. 20.00. Tej Mszy Świętej nie będzie.

  8. Prosimy osoby chętne do pomocy w czasie procesji rezurekcyjnej o zgłaszanie się w dniu dzisiejszym po Mszy Świętej do zakrystii. Chodzi o pomoc przy niesieniu baldachimu oraz chorągwi.

  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć mazurki wielkanocne oraz inne wyroby świąteczne.

  10. Informujemy że w związku z przygotowaniami do świąt od wtorku nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


 • V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

  1. Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek, uroczystość, św. Józefa, Oblubieńca NMP

  2. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00/dla dzieci/; 19.00/dla młodzieży i dorosłych/.
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

  Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych /z długim terminem ważności/ oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

  4. Przyszła niedziela w kalendarzu liturgicznym jest to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświecenie palm na początku każdej Mszy Świętej. Osoby które spóźnią się na poświęcenie na danej Mszy muszą poczekać do następnej. Ministranci i lektorzy będą rozprowadzali palmy przy wejściu do Katedry. Zachęcamy do nabywania palm właśnie od nich gdyż dochód przeznaczony jest na wyjazdy wakacyjne.

  5. W sobotę 23 marca w godz. 13-15 zapraszamy do siedziby klubu „Stolica Mądrości” przy ul. Brzeskiej 13 na warsztaty tworzenia palm wielkanocnych.

  6. W Niedzielę Palmową 24 marca klub rodzinny „Stolica Mądrości” zaprasza na Misterium Męki Pańskiej do Grzebowilka koło Mińska Mazowieckiego o godz. 15.00 Informacje i zapisy u ks. Konrada Hasiora /tel. 513100554/

  7. Bielanki i S. Elżbieta dziękują za wszelkie ofiary i zakup kart świątecznych. Dzięki temu udało się zrealizować zakup nowych pelerynek dla dziewczynek sypiących kwiaty na procesjach.

  Próby sypania kwiatów przed świętami. W Niedzielę Palmową po Mszy o godz. 11.00 oraz w Wielką Sobotę o godz. 11.30

  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne wyroby czekoladowe oraz mazurki wielkanocne.

  9. Rodziców planujących chrzest swojego dziecka w czasie świąt prosimy o załatwienie wszelkich formalności kancelaryjnych, w najbliższym tygodniu.

  10. Zapisy na kolonie parafialne, które w tym roku odbędą się w terminie 22-29.06.2024 przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt kolonii to 1700zł. Szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej u Pani Anety.

  11. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

  12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


  TRIDUUM PASCHALNE W NASZEJ KATEDRZE

  Wielki Czwartek 28.03.2024

  Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem „Mandatum” godz. 18.00
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 21.00

  Wielki Piątek 29.03.2024

  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 7.30
  Modlitwa Liturgią Godzin „Ciemna Jutrznia” godz. 8.00
  Liturgia Męki Pańskiej godz. 18.00
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00

  Wielka Sobota 30.03.2024

  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.30
  Modlitwa Liturgią Godzin „Ciemna Jutrznia” godz. 8.00
  Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00 – 16.00

  Wigilia Paschalna /NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA/ godz. 20.00


 • IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

  1. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 /dla dzieci/ ; 19.00 /dla młodzieży i dorosłych/.
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

  Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych /z długim terminem ważności/ oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą środę, 13 marca, o godz. 19.00 w kościele. Rodzice mają spotkanie w kaplicy kurialnej o tej samej porze.

  4. W piątek 15 marca Stolica Mądrości zaprasza na Drogę Krzyżową śladami polskich katowni. Początek o godz. 17.00 pod siedzibą klubu przy ul. Brzeskiej 13.

  Natomiast w sobotę 16 marca w godz. 13-15 zapraszamy do siedziby klubu na warsztaty tworzenia kwiatów do palm wielkanocnych.

  5. Duszpasterstwo osób stanu wolnego, Grupa 33, zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w piątek 15 marca o godz. 20 w bibliotece w budynku parafialnym za katedrą. 

  6. Przy wyjściu z kościoła Bielanki wraz z Siostrą Elżbietą rozprowadzają karty świąteczne.

  7. Zapisy na kolonie parafialne, które w tym roku odbędą się w terminie 22-29.06.2024 przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt kolonii to 1700zł. Szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej u Pani Anety

  8. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

  9. W najbliższych dniach mamy kilka wolnych intencji mszalnych. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy włącznie /3.03-6.03.2024/. Nauki rekolekcyjne głosi ks. prof. Piotr Kieniewicz. Nauki głoszone będą, dzisiaj, na wszystkich Mszach. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00; 18.00 i 20.00.

  Zachęcamy do odbycia rekolekcji.

  2. W poniedziałek, wtorek i środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie rozpoczynała się po Mszy o godz. 9.00 i trwała do godz. 18.00. Różaniec w kaplicy będzie odmawiany o godz. 10.00.

  3. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 /dla dzieci/; 19.00 /dla młodzieży i dorosłych/.

  Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

  Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych /z długim terminem ważności/ oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

  4. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę żywności w sklepie Kaufland w dniach 8 i 9 marca. Poszukujemy wolontariuszy chcących wspomóc to dzieło. Zapisy osób chętnych u księdza Diakona.

  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

  6. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy do naszej katedry na koncert wielkopostny Marcina Wargockiego który będzie premierą najnowszego krążka artysty pt. “Droga”. Najnowszy album opisuje, opowiada i podpowiada jak można iść w obecności Mistrza przez dzisiejszy świat.

  7. Zapisy na kolonie parafialne, które w tym roku odbędą się w terminie 22-29.06.2024 przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt kolonii to 1700zł. Szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej u Pani Anety.

  8. Przy wyjściu z kościoła Bielanki wraz z Siostrą Elżbietą rozprowadzają karty świąteczne.

  9. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

  10. W najbliższych dniach mamy kilka wolnych intencji mszalnych. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024

  1. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 (dla dzieci); 19.00 (dla młodzieży i dorosłych).
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

  Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych (z długim terminem ważności) oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

  2. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę żywności w sklepie Kaufland. Poszukujemy wolontariuszy chcących wspomóc to dzieło. Zapisy osób chętnych u księdza Diakona.

  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

  4. Od przyszłej Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy włącznie (3.03-6.03.2024). Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. prof. Piotr Kieniewicz. Nauki głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00; 18.00 i 20.00.

  Prosimy o takie zaplanowanie swojego czasu aby każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach.

  5. W niedzielę, 3 marca 2024 o godz. 19.00 zapraszamy do naszej katedry na koncert Marcina Wargockiego  który będzie premierą najnowszego krążka artysty pt. “Droga”. W charakterystyczny dla siebie sposób zabierze nas w krainę łagodności. Pozwoli zatrzymać się. Zastanowić. Przeżyć głęboko tegoroczny czas Wielkiego Postu. Najnowszy album opisuje, opowiada i podpowiada jak można iść w obecności Mistrza przez dzisiejszy świat.

  6. Zapisy na kolonie parafialne, które w tym roku odbędą się w terminie 22-29.06.2024 będą przyjmowane od przyszłej niedzieli przez cały marzec. Koszt kolonii to 1700zł. Szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej u Pani Anety.

  7. Przy wyjściu z kościoła Bielanki wraz z Siostrą Elżbietą rozprowadzają karty świąteczne.

  8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne nt. Bóg prowadzi nas przez pustynię ku wolności. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 lutego w sali biblioteki przy ul. Floriańskiej 3, początek o godz. 18.45. Wstęp wolny. 

  9. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024

  1. Kalendarz liturgiczny:

  • czwartek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła

  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy po raz kolejny do nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Szczegółowy grafik świątyń archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej, które uczestniczą w tym programie jest dostępny na stronie diecezjalnej. Doświadczenie minionych lat pokazuje, że wierni coraz chętniej podejmują inicjatywę tego rodzaju pielgrzymki traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu i właściwe przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Nasza katedra w dniu dzisiejszym jest kościołem stacyjnym.

  Program dnia stacyjnego:

  • Msze Święte jak w każdą niedzielę (7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00; 20.00)
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 13.30-18.00.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

  3. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 (dla dzieci); 19.00 (dla młodzieży i dorosłych).
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

  Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych (z długim terminem ważności) oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

  5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą środę, 21 lutego, o godz. 19.00 w kościele. Rodzice mają spotkanie w kaplicy kurialnej o tej samej porze.

  6. Od III Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy włącznie (03.03-06.03.2024). Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. prof. Piotr Kieniewicz. Prosimy o takie zaplanowanie swojego czasu aby każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach.

  7. 3 marca 2024 o godz. 19.00 zapraszamy do naszej katedry na koncert Marcina Wargockiego który będzie premierą najnowszego krążka artysty pt. “Droga”. W charakterystyczny dla siebie sposób zabierze nas w krainę łagodności. Pozwoli zatrzymać się. Zastanowić. Przeżyć głęboko tegoroczny czas Wielkiego Postu. Najnowszy album opisuje, opowiada i podpowiada jak można iść w obecności Mistrza przez dzisiejszy świat.

  “Kiedy śpiewam “Drogę” wzruszam się do łez. Wraz ze łzami, każdą ich kroplą modlę się o pomoc, ulgę i nadzieję dla tych, którym wydaje się, że to koniec. Błogosławię, na tyle ile umiem całym sercem – chorych, zranionych, bliskich tych którzy nagle i niespodziewanie odeszli, wyśmiewanych, zdradzonych, niesłusznie oskarżanych, najuboższych,  nałogowców i tych których konkretnie nie wymieniłem, ale są…” – mówi Artysta.

  8. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym, w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

  9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 • VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Świętą o godz. 9.30 osoby chore będą mogły otrzymać sakrament Namaszczenia Chorych.

  W kruchcie katedry, po każdej Mszy Świętej prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy chorym dzieciom objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.

  2. W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

  W Środę Popielcową (14 lutego) Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane w naszej katedrze o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 16.30; 18.00; 20.00; W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Spożywamy w tym dniu jeden posiłek do syta.

  Wielki Post jest to czas pokuty i prostowania naszych życiowych dróg. Dlatego zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 (dla dzieci), 19.00 (dla młodzieży i dorosłych).
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

  Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczynamy zbiórkę darów żywnościowych (z długim terminem ważności) oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Do puszki św. Antoniego możemy także składać ofiary jako naszą jałmużnę wielkopostną. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na paczki dla ubogich z naszej parafii.

  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy po raz kolejny do nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Szczegółowy grafik świątyń archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej, które uczestniczą w tym programie jest dostępny na stronie diecezjalnej. Doświadczenie minionych lat pokazuje, że wierni coraz chętniej podejmują inicjatywę tego rodzaju pielgrzymki traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu i właściwe przygotowanie do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Nasza katedra będzie kościołem stacyjnym w I Niedzielę Wielkiego Postu (18.02.2024).

  Program dnia stacyjnego:

  • Msze Święte jak w każdą niedzielę (7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 18.00; 20.00)
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 13.30-18.00.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

  Spowiedź w czasie każdej Mszy Świętej oraz od godz. 15.00.

  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej prowadzona będzie zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.

  5. Od III Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy włącznie (03.03-06.03.2024). Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. prof. Piotr Kieniewicz. Prosimy o takie zaplanowanie swojego czasu aby każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach.

  6. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym, w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie