facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św.; w piątek od godz. 15.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.

3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek 14 listopada w sali biblioteki parafialnej o godz. 18.45.

4. Duszpasterstwo osób stanu wolnego zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w piątek 18 listopada o godz. 18.00 w bibliotece w budynku parafialnym. Prosimy o przekazanie ogłoszenia znajomym kawalerom i pannom.

5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.

6. Adwentowe spotkanie dla par żyjących w związkach niesakramentalnych CZAS NADZIEI odbędzie się w naszej kaplicy w niedzielę 27 listopada w godz. 17.00 – 18.00. Zapraszamy osoby żyjące w cywilnych związkach małżeńskich, nie mogące zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Warto zobaczyć film: https://freta.dominikanie.pl/kontakt/zwiazki-niesakramentalne/

7. Duszpasterską wizytę rodzin naszej parafii – tzw. kolędę rozpoczniemy od poniedziałku 28 listopada. Plan kolędy będzie podany w przyszłą niedzielę.

8. Zbiórka żywności na paczki świąteczne dla podopiecznych parafialnego zespołu Caritas będzie prowadzona 2 i 3 grudnia w Galerii  Wileńskiej. Potrzebujemy pomocy wolontariuszy – chętni niech się zgłoszą do ks. Jakuba.

9. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

10. Po Mszy św. zbiórka do puszki z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. Tegoroczna zbiórka będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi na Ukrainie. Więcej: https://pkwp.org/ukraina

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie