facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe i do prywatnego odmawiania różańca – w rodzinach, wspólnotach bądź indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy codziennie o godz. 17.15. We wtorki i czwartki Różaniec prowadzą dzieci.Kto pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie bądź we wspólnocie, może zyskać odpust zupełny; aby zyskać odpust, należy 1° odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, 2° z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic. Różaniec w naszej kaplicy jest odmawiany także po Mszy św. o godz. 8.00 (oprócz niedziel).

2. Dziś w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych, obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

3. Przed trzema tygodniami zbieraliśmy pieniądze na operację małej Łucji https://www.siepomaga.pl/lucja-jozwicka  Udało się zebrać 3.580zł. Rodzice dziękują za ofiarowaną pomoc. Dziś o godz. 9.30 Msza św. w intencji Ofiarodawców.

4. Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedzia-łek 10 października o godz. 18. 45 w sali biblioteki. Na spotkanie zapraszamy członków i sympatyków Stowarzyszenia oraz wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w działalność Akcji Katolickiej.

5. W czwartek 13 października obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę 15 X wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

6. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich pracowników oświaty. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszych wychowaw-cach i nauczycielach, i powierzajmy Bogu wychowanie i edukację dzieci i młodzieży.

7. W sobotę 15 X obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Modlimy się za rodziny, które przeżywają żałobę po utracie dziecka przed jego narodzeniem.

8. Zbliża się listopad, w roku kościelnym czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe, na których możemy wpisać (czytelnie!) imiona naszych zmarłych. Kartki (i ofiarę) składamy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

9. Na Pradze Północ funkcjonuje Dom Samotnej Matki i Dziecka Nazaret przy ul. Szymanowskiego 4a. Władze Warszawy chcą przejąć ten lokal i przeznaczyć na inne cele. Grupa radnych dzielnicy zorganizowała akcję w obronie tego Domu w jego dotychczasowej lokalizacji. W przyszłą niedzielę przed naszą kaplicą będzie zbiórka podpisów w obronie Domu Samotnej Matki. Więcej na:

https://www.petycjeonline.com/stop_likwidacji_domu_samotnej_matki_i_dziecka_na_pradze_ponoc-_petycja

10. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

11. WARTO WIEDZIEĆ Równo 90 lat temu 9.X.1932r. odbyło się poświęcenie sali w nowo wznoszonym Domu Katolickim przy kościele św. Floriana – a więc tej kaplicy, w której się znajdujemy. Poświęcenia dokonał ks. kardynał Kakowski. Fundamenty pod budowę położył ks. Kłopotowski, który zgromadził potrzebne do budowy materiały. W domu parafialnym mieściła się kancelaria Parafii, odbywały się spotkania Akcji Katolickiej, koncerty, przedstawienia, spotkania grup działających w Parafii.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie