facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe i do prywatnego odmawiania różańca – w rodzinach, wspólnotach bądź indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy codziennie o godz. 17.15. We wtorki i czwartki Różaniec prowadzą dzieci. Kto pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie bądź we wspólnocie, może zyskać odpust zupełny; aby zyskać odpust, należy 1° odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, 2° z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic. Różaniec w naszej kaplicy jest odmawiany także po Mszy św. o godz. 8.00 (oprócz niedziel).

2. Dziś obchodzimy 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Prowadzona jest zbiórka na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – można wesprzeć ten fundusz składając datek do puszki bądź wysyłając SMS-a (plakat). Bóg zapłać!

3. Dziś o godz. 14.00 z bazyliki na Kawęczyńskiej wyruszy pokutno-błagalna procesja różańcowa. Intencja modlitwy: o wiarę dla dzieci i młodzieży. Podobne procesje odbywają się dziś w wielu polskich miastach. W duchowej jedności z uczestnikami tej modlitwy dziś na różańcu polecamy Bogu przez ręce Maryi dzieci i młodzież, prosząc o wiarę.

4. W wtorek 18października obchodzimy Święto św. Łukasza, Ewangelisty; w sobotę 22 X wspomnienie św. Jana Pawła II.

5. Duszpasterstwo osób stanu wolnego zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w piątek 21 października o godz. 18.00 w bibliotece w budynku parafialnym za katedrą. Prosimy o przekazanie ogłoszenia znajomym kawalerom i pannom.

6. Zbliża się listopad, w roku kościelnym czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe, na których możemy wpisać (czytelnie!) imiona naszych zmarłych. Kartki (i ofiarę) składamy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

7. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie