facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022

1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe i do prywatnego odmawiania różańca – w rodzinach, wspólnotach bądź indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy codziennie o godz. 17.15. We wtorki i czwartki Różaniec poprowadzą dzieci. Każdy, kto pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie bądź we wspólnocie, może zyskać odpust zupełny; aby zyskać odpust, należy 1° odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, 2° z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic. Różaniec w naszej kaplicy jest odmawiany także po Mszy św. o godz. 8.00 (oprócz niedziel).

2. Dziś I niedziela miesiąca – nabożeństwo adoracyjne połączone z modlitwą różańcową o 17.15.

3. Spotkanie KŻR dziś o godz. 16.45 w bibliotece parafialnej.

4. Jutro przypada Uroczystość Św. Michała Archanioła, Patrona naszej Parafii. Główna Msza św. o godz. 18.00. Przygotowanie do tej uroczystości w sobotę 1.X i niedzielę 2.X na Mszy św. o godz. 18.00.

5. Od jutra w kancelarii księga intencji mszalnych na 2023 rok.

6. We wtorek 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

7. W środę 5 października wspomnienie św. Faustyny. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15 (połączone z różańcem) i Msza o Bożym Miłosierdziu o godz. 18.00.

8. W piątek 7 października wspomnienie NMP Różańcowej, I piątek miesiąca. Spowiedź podczas porannych Mszy św. i po południu od. godz. 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 15.00. Dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30.

9. Nowe przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży, zgodnie z zasadami wypracowanymi przez Synod Młodych naszej diecezji, ma rozpoczynać się w I klasie szkoły średniej i odbywać się w parafii zamieszkania. Młodzież ze szkół średnich, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, niech zgłasza się do ks. Jakuba. Dziś ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń.

10. W czwartek 29 IX rozpoczęliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy; będą się odbywały po Mszy św. wieczornej przez10 kolejnych czwartków. Ostatnia szansa, żeby dołączyć: w najbliższy czwartek, godz. 19.00.

11. Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w sobotę 8 października wyruszy sprzed naszej kaplicy; wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 18.00. Zapisy u ks. Marka oraz w kancelarii parafialnej (jest jeszcze kolka wolnych miejsc; koszt 70zł).

12. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

13. Przy wyjściu z kaplicy zbiórka na Dom św. siostry Faustyny w Ostrówku.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie