facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy włącznie /3.03-6.03.2024/. Nauki rekolekcyjne głosi ks. prof. Piotr Kieniewicz. Nauki głoszone będą, dzisiaj, na wszystkich Mszach. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00; 18.00 i 20.00.

Zachęcamy do odbycia rekolekcji.

2. W poniedziałek, wtorek i środę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie rozpoczynała się po Mszy o godz. 9.00 i trwała do godz. 18.00. Różaniec w kaplicy będzie odmawiany o godz. 10.00.

3. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 /dla dzieci/; 19.00 /dla młodzieży i dorosłych/.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych /z długim terminem ważności/ oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

4. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę żywności w sklepie Kaufland w dniach 8 i 9 marca. Poszukujemy wolontariuszy chcących wspomóc to dzieło. Zapisy osób chętnych u księdza Diakona.

5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

6. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy do naszej katedry na koncert wielkopostny Marcina Wargockiego który będzie premierą najnowszego krążka artysty pt. “Droga”. Najnowszy album opisuje, opowiada i podpowiada jak można iść w obecności Mistrza przez dzisiejszy świat.

7. Zapisy na kolonie parafialne, które w tym roku odbędą się w terminie 22-29.06.2024 przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt kolonii to 1700zł. Szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej u Pani Anety.

8. Przy wyjściu z kościoła Bielanki wraz z Siostrą Elżbietą rozprowadzają karty świąteczne.

9. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

10. W najbliższych dniach mamy kilka wolnych intencji mszalnych. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie