facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024

1. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 (dla dzieci); 19.00 (dla młodzieży i dorosłych).
Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych (z długim terminem ważności) oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

2. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę żywności w sklepie Kaufland. Poszukujemy wolontariuszy chcących wspomóc to dzieło. Zapisy osób chętnych u księdza Diakona.

3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

4. Od przyszłej Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do środy włącznie (3.03-6.03.2024). Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. prof. Piotr Kieniewicz. Nauki głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00; 18.00 i 20.00.

Prosimy o takie zaplanowanie swojego czasu aby każdy mógł wziąć udział w rekolekcjach.

5. W niedzielę, 3 marca 2024 o godz. 19.00 zapraszamy do naszej katedry na koncert Marcina Wargockiego  który będzie premierą najnowszego krążka artysty pt. “Droga”. W charakterystyczny dla siebie sposób zabierze nas w krainę łagodności. Pozwoli zatrzymać się. Zastanowić. Przeżyć głęboko tegoroczny czas Wielkiego Postu. Najnowszy album opisuje, opowiada i podpowiada jak można iść w obecności Mistrza przez dzisiejszy świat.

6. Zapisy na kolonie parafialne, które w tym roku odbędą się w terminie 22-29.06.2024 będą przyjmowane od przyszłej niedzieli przez cały marzec. Koszt kolonii to 1700zł. Szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej u Pani Anety.

7. Przy wyjściu z kościoła Bielanki wraz z Siostrą Elżbietą rozprowadzają karty świąteczne.

8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne nt. Bóg prowadzi nas przez pustynię ku wolności. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 lutego w sali biblioteki przy ul. Floriańskiej 3, początek o godz. 18.45. Wstęp wolny. 

9. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie