facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

1. Zachęcamy do czynnego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 /dla dzieci/ ; 19.00 /dla młodzieży i dorosłych/.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15.

Wielki Post to także czas naszych czynów pokutnych, wyrzeczeń i uczynków wobec bliźniego. Rozpoczęliśmy zbiórkę darów żywnościowych /z długim terminem ważności/ oraz środków chemicznych dla naszych najuboższych parafian. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Do puszki „jałmużna wielkopostna” możemy także składać ofiary które zostaną przeznaczone na zakup paczek dla ubogich z naszej parafii.

2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w zakrystii u Siostry Marty.

3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą środę, 13 marca, o godz. 19.00 w kościele. Rodzice mają spotkanie w kaplicy kurialnej o tej samej porze.

4. W piątek 15 marca Stolica Mądrości zaprasza na Drogę Krzyżową śladami polskich katowni. Początek o godz. 17.00 pod siedzibą klubu przy ul. Brzeskiej 13.

Natomiast w sobotę 16 marca w godz. 13-15 zapraszamy do siedziby klubu na warsztaty tworzenia kwiatów do palm wielkanocnych.

5. Duszpasterstwo osób stanu wolnego, Grupa 33, zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w piątek 15 marca o godz. 20 w bibliotece w budynku parafialnym za katedrą. 

6. Przy wyjściu z kościoła Bielanki wraz z Siostrą Elżbietą rozprowadzają karty świąteczne.

7. Zapisy na kolonie parafialne, które w tym roku odbędą się w terminie 22-29.06.2024 przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt kolonii to 1700zł. Szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej u Pani Anety

8. Spotkania naszych grup parafialnych, Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00, Oazy w piątek o godz. 19.00, Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00.

9. W najbliższych dniach mamy kilka wolnych intencji mszalnych. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie