facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

VII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 maja 2023

1. Dziś obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie.

2. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna jest połączona z nabożeństwem majowym.

3. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Św. w sobotę 27 V od godz. 19.30., akatyst, Msza św. z wigilii uroczystości o godz. 20.00 i modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego.

4. Dobiega końca Okres Wielkanocny – czas w którym każdy wierny winien przyjąć Komunię św. Okres komunii wielkanocnej trwa jeszcze dwa tygodnie, do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Do spowiedzi zapraszamy podczas wszystkich Mszy św. oraz w każdy piątek od godz. 15.00.

5. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do Matki Bożej w naszej katedrze odprawiamy od niedzieli do piątku o 17.30, a w soboty po Mszy św. wieczornej.

6. Wczoraj odbyła się uroczystość I Komunii św. Dzieci komunijne wraz z rodzicami mają swój „Biały tydzień” od poniedziałku do czwartku podczas Mszy św. o godz. 18.00.

7. Diakon Paweł Sasin kończy dziś roczną praktykę duszpasterską w naszej Parafii. W sobotę 3 czerwca przyjmie w naszej katedrze święcenia kapłańskie, a Mszę prymicyjną odprawi w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.30.

8. Diakon Paweł Sasin kończy dziś roczną praktykę duszpasterską w naszej Parafii. W sobotę 3 czerwca przyjmie w naszej katedrze święcenia kapłańskie, a Mszę prymicyjną odprawi w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.30.

9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne Apostazja – dlaczego odchodzą z Kościoła? Czy mogą powrócić? o przyczynach i konsekwencjach odchodzenia z Kościoła katolickiego oraz możliwościach powrotu do niego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 22 maja o godz. 18.45 w bibliotece parafialnej, ul. Floriańska 3. Poprowadzi je ks. Piotr Stępniewski, proboszcz parafii katedralnej. Wstęp wolny.

10. Już za tydzień w niedzielę 28 V odbędzie się przy katedrze Piknik Parafialny „Majówka u Floriana”.  Zapraszamy do wspólnej zabawy od godz. 12.00 (pierwszym punktem programu będzie występ iluzjonisty). W programie wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. O godz. 14.30 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja rodzina. Moja parafia. Moje miasto.” O 15.00 odbędzie się sztafeta pokoleń – bieg św. Floriana z wiaderkiem wodywokół katedry z udziałem 2 i 3 pokoleń (dzieci, rodzice i dziadkowie). Będzie możliwość zwiedzania studia Radia Warszawa o godz. 14.30 i 15.30. Zakończymy śpiewem Litanii Loretańskiej o godz. 17.30.

11. Siostry Loretanki organizują dla młodzieży wyjazd z Warszawy na Lednicę w dniu 3 czerwca:  https://loretanki.pl/lednica-2023-z-siostrami-loretankami/

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie