facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 14 maja 2023

1. Trwa Okres Wielkanocny – czas w którym każdy wierny winien przyjąć Komunię św. Do spowiedzi można przystąpić podczas wszystkich Mszy św. oraz w każdy piątek od godz. 15.00 – zapraszamy.

2. W tym tygodniu nie będzie całodniowej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracyjnej, ze względu na awarię szklanych drzwi. Adoracja w piątek od 15.00.

3. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do MB. Nabożeństwa w katedrze odprawiamy od niedzieli do piątku o 17.30, a w soboty po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do śpiewu Litanii przy podwórkowych kapliczkach. Osoby chcące zorganizować majówkę przy kapliczce z udziałem księdza zapraszamy do zakrystii w celu uzgodnienia terminu. W tym tygodniu nabożeństwo przy kapliczce w środę o godz. 19.00 przy ul. Okrzei 5.

4. W poniedziałek, wtorek i środę 15-17 maja modlimy się o urodzaje.

5. W sobotę 20 maja w naszej Parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

6. We wtorek 16 maja przypada Uroczystość Św. Andrzeja Boboli. Główne uroczystości w Warszawie odbędą się w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

7. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Wniebowstąpienie Pańskie.

9. Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ zapraszają dziś na XVI Jarmark Floriański. W programie wstępy artystyczne, animacje i zabawy dla dzieci, a także wiele stoisk z ciekawymi produktami.

10. Piknik parafialny „Majówka u Floriana” odbędzie się w ostatnią niedzielę maja 28 V.  W związku z piknikiem został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci „Moja rodzina. Moja parafia. Moje miasto.” w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III oraz IV-VIII. Technika wykonania prac dowolna. Prace konkursowe należy oddać do 15 maja (można je oddać katechecie, przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej). Wyniki konkursu i rozdanie nagród – podczas pikniku. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię, najlepiej do kancelarii parafialnej w godzinach pracy.

11. Siostry Loretanki organizują dla młodzieży wyjazd z Warszawy na Lednicę w dniu 3 czerwca:  https://loretanki.pl/lednica-2023-z-siostrami-loretankami/

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Taca na Seminarium Duchowne.


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie