facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

V Niedziela Wielkanocy – 28 kwietnia 2024

1. . Kalendarz liturgiczny:

  • poniedziałek, święto, św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła
  • czwartek, wspomnienie, św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek, uroczystość, Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze Święte w naszej katedrze sprawowane będą o godz. 7.30; 9.30; 11.00 i 18.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje post.
  • sobota, święto, św. Floriana, męczennika, patrona Bazyliki katedralnej i diecezji warszawsko-praskiej

W tym dniu zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z udziałem studentów Akademii Pożarniczej w Warszawie. Ta msza zostanie odprawiona o godz. 8.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Romuald Kamiński.

2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na promocję książki ks. Bogusława Kowalskiego pt. „Chłopak z Pragi”. Książki można nabywać po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła. Mszy Świętej o godz. 12.30 przewodniczył będzie ks. Bogusław. Po jej zakończeniu odbędzie się spotkanie z autorem.

3. Także w dniu dzisiejszym przewodniczki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego Zawisza (Skauci Europy) po Mszach Świętych rozprowadzają ciasta domowego wypieku. Zebrane fundusze chcą przeznaczyć na letnią wędrówkę formacyjną.

4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i wtorek. W dniach od 1 do 3 maja kancelaria będzie zamknięta.

5. W dniach od 1 do 4 maja zapraszamy na I Warszawsko – Praski Festiwal Muzyki Sakralnej. Szczegółowe informacje na plakatach przy wyjściu z kościoła.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na kolonie parafialne w dniu 12.05.2024 o godz. 12.00

7. Spotkanie dla wyjeżdzających na pielgrzymkę do Gruzji w dniu 12.05.2024 o godz. 19.00 w Sali Kurialnej

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Wszystkim udającym się na majowe wyjazdy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie