facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

IV Niedziela Wielkanocy – 21 kwietnia 2024

1. . Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek, uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski
  • czwartek, święto św. Marka, ewangelisty.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą ks. Wojciech oraz ks. Marek. Msza Święta w intencji ks. Wojciecha zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. Natomiast w intencji ks. Marka modlić się będziemy w czwartek o godz. 8.00.

2. Stosownie do przepisów kan. 1043 i 1051 KPK i pkt 369 I Synodu Diecezji Warszawsko – Praskiej informujemy że alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej, diakon Mikołaj Franciszek Lipski, syn Dariusza Józefa i Agnieszki Marii w dniu 1 czerwca 2024 r. przyjmie świecenia Prezbiteratu. Pamiętajmy o diakonie Mikołaju w naszych prywatnych modlitwach.

3. Parafialny  Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne nt. Tradycja modlitwy chrześcijańskiej – źródła, droga i przewodnicy. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 22 kwietnia br. w sali biblioteki przy ul. Floriańskiej 3, początek o godz. 18.45. Wstęp wolny. 

4. W najbliższą środę, 24 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na ostatnie spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą. Dzieci mają swoje spotkanie w kościele o godz. 19.00. Rodzice w Sali kurialnej o tej samej porze.

5. W niedzielę 28 kwietnia zapraszamy na promocję książki ks. Bogusława Kowalskiego pt. „Chłopak z Pragi”. Książki będzie można nabywać po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła. Mszy Świętej o godz. 12.30 przewodniczył będzie ks. Bogusław. Po jej zakończeniu odbędzie się spotkanie z autorem.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji w dniach 11-19 czerwca br. Jest kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

7. Mamy kilka wolnych miejsc na wyjazd kolonijny organizowany przez naszą parafię w dniach 22-29.06.2024. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

6. Spotkania grup modlitewnych:

Odnowa w Duchu Świętym w czwartki o godz. 19.00,
Oaza w piątki o godz. 19.00,
Lektorzy i Ministranci w sobotę o godz. 10.00

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie