facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022

1. Dzisiaj w dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. są sprawowane o godz. 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć Triduum Paschalne: s.Pii – zakrystiance, p. Organiście, całej służbie liturgicznej z ks. Łukaszem, i osobom, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański.

3. Przez najbliższy tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, podczas której przeżywamy radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych niedzielny porządek Mszy; zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W piątek nie obowiązuje post.

4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia – nabożeństwo nowennowe o 17.45.

5. W przyszłą niedzielę 24 kwietnia będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. Wierni w Polsce mogą tego dnia zyskać odpust zupełny za odmówienie w kościele lub kaplicy Koronki do Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie Jezu Miłosierny, ufam Tobie. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zbiórka na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

6. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty od 17.30.

7. Kancelaria parafialna po  Świętach będzie czynna od wtorku 19 kwietnia.

8. Nowy kurs przedmałżeński rozpocznie się we wtorek 19 kwietnia o  godz. 19.00. Zapraszamy narzeczonych również spoza Parafii. Spotkania odbywają się w kaplicy.

9. Otwarte spotkanie synodalne w środę 20 kwietnia w bibliotece parafialnej o godz. 19.00.

10. W maju będziemy modlić się Litanią Loretańską do MB na nabożeństwach majowych. Zachęcamy do organizowania śpiewu Litanii przy podwórkowych kapliczkach. W celu uzgodnienia terminów majówek przy kapliczkach z udziałem księdza zapraszamy do zakrystii.

11. Pielgrzymka do Włoch w dniach 11 – 20 czerwca (Monte San Angelo, San Giovanni Rotondo, Rzym, Asyż, Padwa). Koszt 550 Euro + 1270zł.

12. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie