facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022

1. Dziś obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wierni w Polsce mogą dziś zyskać odpust zupełny za odmówienie w kościele lub kaplicy Koronki do Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie Jezu Miłosierny, ufam Tobie. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zbiórka na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.ńskiego Msze św. są sprawowane o godz. 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00 i 20.00.

2. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy od poniedziałku do soboty od 17.30.

3. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie pt.: Święty Arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński – patron na trudne czasy. Prelekcję wygłosi Wiesława Dłubak – Bełdycka. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 25 kwietnia 2022 o godz. 18.45 w sali biblioteki parafialnej. Wstęp wolny.

4. W poniedziałek 25 kwietnia obchodzimy Święto św. Marka Ewangelisty. We wtorek 26 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika (przeniesioną z racji Oktawy Wielkanocnej).  W piątek 29 kwietnia Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

5. Za tydzień rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do MB w naszej kaplicy będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu Litanii przy podwórkowych kapliczkach. Osoby chcące zorganizować majówkę przy kapliczce z udziałem księdza zapraszamy do zakrystii.

6. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie