facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022

1. Trwa Okres Wielkanocny – czas w którym każdy wierny winien przyjąć Komunię św. Do spowiedzi można przystąpić podczas wszystkich Mszy św. oraz w każdy piątek od 15.00 – zapraszamy.

2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do MB w naszej kaplicy są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

3. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00.

4. W poniedziałek, wtorek i środę 23-25 maja modlimy się o urodzaje.

5. We wtorek 24 maja obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

6. W piątek 27 maja rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

7. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Diakon Mateusz Proczek, dziś kończy praktykę w naszej parafii, a 4 czerwca przyjmie święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Jego uroczysta Msza prymicyjna w naszej parafii odbędzie się 16 czerwca (Boże Ciało) o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.

9. Już za tydzień, w niedzielę 29 maja, odbędzie się nasz parafialny piknik „Majówka u Floriana”. Piknik rozpocznie się po sumie, ok. godz. 13.30, a zakończy się śpiewem Litanii Loretańskiej o 17.30. W programie wiele atrakcji dla dzieci i starszych, konkursy, ciekawe nagrody, zwiedzanie Radia Warszawa (plakat i zaproszenia na stoliku z prasą). Wciąż czekamy na zgłoszenia do konkursu wokalnego The Voice of Florian (regulamin na stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń).

10. Koło Żywego Różańca organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 4 czerwca. Koszt 85zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zbiórka w dniu wyjazdu przed Urzędem Dzielnicy o godz. 5.45, odjazd o  godz. 6.00. Zapisy u p. Stanisławy po codziennym różańcu (ok. 9.00), do 1 czerwca. Tel. 662 072 915.

11. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie