facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

V Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023

1. Od dziś do przyszłej niedzieli w czeskiej Pradze odbywa się kontynentalne spotkanie synodalne z udziałem przedstawicieli episkopatów i delegatów z poszczególnych krajów. Zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła i synodu – np. modlitwą synodalną i jedną tajemnicą różańca. W naszej parafii będziemy odmawiać wspólnie dziesiątek różańca na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.

2. W najbliższym czasie katedra będzie zamknięta w ciągu dnia, ponieważ nie wszystkie prace remontowe zostały zakończone (kościół jest otwierany pół godziny przed Mszą św.). Wrócimy do całodniowej adoracji Najśw. Sakramentu najszybciej jak to będzie możliwe. W tygodniu adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w piątek od godz. 15.00.

3. Spotkanie KŻR dziś o godz. 16.45 w bibliotece parafialnej.

4. Dziś 5. dzień miesiąca – o godz. 17.15 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

5. We wtorek 7 lutego przypada dzień imienin ks. Bpa Romualda. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ordynariuszu.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w środę 8 lutego o godz. 19.00 w kaplicy kurialnej. W tym samym czasie spotkanie dla dzieci komunijnych w katedrze.

7. Cotygodniowe spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00 w kaplicy przy ul. Floriańskiej 3 – zapraszamy (nie tylko osoby, które uczestniczyły w rekolekcjach REO).

8. W sobotę 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP Z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych na godz. 11.00 na Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych. Przed Mszą św. różaniec o 10.30.

9. Prasa katolicka jest wyłożona za ławkami.


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie