facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024

1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy aby czas Wielkanocy, przeżywany po raz kolejny w naszym życiu był przepełniony paschalną radością, przynoszącą nam dar przemiany serca i utwierdzenia naszej wiary. Niech świadomość że Pan Jezus zwyciężył i pokonał wszelkie zło napełnia nas nadzieją i pokojem, umacnia w wypełnianiu codziennych zadań oraz uzdalnia do bycia świadkami Jego miłości. Życzymy błogosławionych świąt.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy poprzez swój udział w przygotowaniach pomogli nam w sposób godny przeżywać tegoroczne święta. Dziękujemy osobom przygotowującym Ciemnicę i Grób Pański, Pani Ewie, Anecie i diakonowi Mikołajowi. Dziękujemy Siostrze Marcie za przygotowanie dekoracji kwiatowych. Służbie Liturgicznej za zaangażowanie w posługę w czasie uroczystych i niełatwych liturgii Wielkiego Tygodnia. Księdzu Jakubowi, Markowi, Wojciechowi za gorliwą posługę w konfesjonale w czasie ostatnich dni. Niech Pan Bóg im to wszystko wynagrodzi i napełnia potrzebnymi siłami w codziennym życiu i posłudze.

3. W poniedziałek wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego za wyjątkiem godz. 20.00. Tej Mszy Świętej nie będzie.

4. Kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna. Zapraszamy od środy.

5. W piątek 5 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15. Z racji Oktawy można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

6. W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy Świętej o godz. 8.00.

7. Druga niedziela Wielkanocy przypadająca w tym roku na dzień 7 kwietnia to niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia w czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 osoby chętne będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Do dobrego przeżycia Niedzieli Miłosierdzia przygotowujemy się trwając na nowennie którą odmawiamy codziennie przed Mszą Świętą o godz. 18.00.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie