facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023

1. W najbliższym czasie katedra będzie zamknięta w ciągu dnia, ponieważ nie wszystkie prace remontowe zostały zakończone. Kościół jest otwierany pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem). Do całodniowej adoracji Najśw. Sakramentu wrócimy najszybciej, jak to będzie możliwe. W tygodniu adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w piątek od 15.00 do 16.00.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową: o 16.00 dla dzieci, o 17.00 i 19.00 dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele Postu o 17.15.

3. W Wielkim Poście zapraszamy do nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Lista świątyń warszawskich, które uczestniczą w tym programie: https://diecezja.waw.pl/koscioly-stacyjne-w-diecezjach-warszawskich-wielki-post-2023/  Dziś kościołem stacyjnym jest bazylika przy ul. Kawęczyńskiej.

4. W podziemiach katedry jest czynna wystawa współczesnych obrazów Jezusa Miłosiernego. Obrazy powstały w ramach projektu „Namalować katolicyzm od nowa”. Wystawa jest czynna codziennie do 2 kwietnia, od poniedziałku do soboty 12.00 – 20.00 i w niedziele 8.00 – 21.30. Wstęp wolny.

5. Spotkanie bielanek i dziewczynek chętnych do sypania kwiatków i udziału w procesji rezurekcyjnej odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów.

6. Jutro Kościół obchodzi Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne pt. W obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II, w poniedziałek 20 marca o godz. 18.45 w sali biblioteki, ul. Floriańska 3. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr Stępniewski, proboszcz parafii katedralnej. Wstęp wolny.

8. Cotygodniowe spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w czwartek o godz. 19.00 w kaplicy przy ul. Floriańskiej 3.

9. W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada 31 rocznica erygowania diecezji warszawsko-praskiej. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 ponowimy Akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Bożemu i zaśpiewamy hymn Ciebie, Boga, wysławiamy. Bp Romuald Kamiński odprawi Mszę św. o godz. 18.00, podczas której kandydaci na członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej Diecezji złożą przyrzeczenia.

10. Uroczystość Zwiastowania to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia tego dnia Duchowej Adopcji – codziennej 9-miesięcznej modlitwy w intencji poczętego dziecka. Można podjąć się tej adopcji prywatnie albo na Mszy św. o godz. 18.00. Ulotki z wyjaśnieniem, czym jest duchowa adopcja, znajdują się na stoliku z prasą.

11. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się za tydzień – w V niedzielę Wielkiego Postu. Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 10.00, 18.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. dr Piotr Wierzbicki, prefekt Seminarium Duchownego w Warszawie. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych będą od jutra do środy 22 marca.

12. Wielkopostne spotkanie dla par żyjących w niesakramentalnym związku małżeńskim CZAS NADZIEI odbędzie się w kaplicy przy ul. Floriańskiej 3 w niedzielę 2 kwietnia w godz. 17.00 – 18.00.

13. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w dniach 24.06 – 01.07.2023r. w Białym Dunajcu. Więcej informacji i zapisy u ks. Marka.

14. Prasa katolicka jest wyłożona za ławkami.

15. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć w zakrystii.

16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na paczki świąteczne dla podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas i na dzieła Caritas w diecezji. Bóg zapłać!


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie