facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022

1. Wczoraj przed południem zmarł ks. Dariusz Walicki, od sierpnia ubiegłego roku nasz rezydent, pomagający w Parafii. Miał 65 lat, w kapłaństwie służył Bogu i ludziom niespełna 35 lat. Polecamy Zmarłego modlitwie. O uroczystościach pogrzebowych będziemy informować.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Dziś i  przez cały tydzień modlimy się o powołania do kapłaństwa. Zbiórka na Seminarium Duchowne.

3. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do MB w naszej kaplicy są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu Litanii przy podwórkowych kapliczkach. Osoby chcące zorganizować majówkę przy kapliczce z udziałem księdza zapraszamy do zakrystii. Majówki przy kapliczce w tym tygodniu: czwartek 12 maja – róg Marcinkowskiego i Jagiellońskiej; piątek 13 maja – Targowa 63 (godzina 19.30).

4. Rocznica I komunii św. dziś i za tydzień na Mszy św. o godz. 16.00.

5. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00.

6. W poniedziałek 9 maja obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

7. Kurs do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w poniedziałek 9 maja. Spotkania odbywają się w kaplicy w poniedziałki o godz. 19.00.

8. Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedzia-łek 9 maja o godz. 18.45 w sali biblioteki parafialnej.

9. W sobotę 14 maja obchodzimy w Warszawie Uroczystość NMP Łaskawej, Patronki Stolicy.

10. W sobotę 14 maja odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Loretto, organizowana przez Koło Żywego Różańca i Rodzinę Loretańską. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 45zł. Zgłoszenia pod telefonem: 662 072 915.

11. W niedzielę 15 maja na ulicy Floriańskiej odbędzie się XV Jarmark Floriański, organizowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ, pod patronatem Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Rozpoczęcie kiermaszu o godz. 9.00. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych (więcej na plakacie).

12. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie