facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Biblijna. Uświadamia nam ona znaczenie Pisma św. – Słowa Bożego, które dla nas, wierzących, jest jak chleb powszedni.

2. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień solidarności z Chorwacją. Modlimy się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, jakie dotknęło okolice Zagrzebia 29 grudnia 2020r., a po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszki. Bóg zapłać za pomoc!

3. Nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszej katedrze dziś o godz. 16.00.

4. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o 18.00 rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci.

5. W piątek, 29 stycznia br. przypada 75. rocznica śmierci i wspomnienie liturgiczne Bł. Bolesławy Lament. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rychłej kanonizacji Matki Bolesławy oraz o liczne i święte powołania do założonej przez nią wspólnoty zakonnej Misjonarek Świętej Rodziny. Po Eucharystii przedstawiciele Akcji Katolickiej złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Bł. Bolesława Lament  w latach 1893 – 1903 mieszkała i pracowała na PradzeNa terenie naszej parafii prowadziła noclegownię dla bezdomnych i była przełożoną tercjarek trzeciego zakonu św. Franciszka. W 1905 roku w Mohylewie założyła nową wspólnotę zakonną Misjonarek Świętej Rodziny. Była prekursorką ekumenizmu – troszczyła się o zjednoczenie chrześcijan. Zmarła w 1946 r. Beatyfikowana przez Jana Pawła II 5 VI 1991, spoczywa w sanktuarium swego imienia w Białymstoku.

6. Zapraszamy na spotkania kolędowe w kościele. Na takie spotkanie składa się: Msza św. o godz. 19.00, po niej krótka modlitwa adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem i indywidualne błogosławieństwo dla rodzin i poszczególnych osób. Będzie dostępna woda święcona oraz kreda i kadzidło poświęcone w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać! Zapraszamy parafian zamieszkałych:

Poniedziałek 25.01– przy ul. Targowej numery parzyste od 64 do 70
Wtorek 26.01– przy ul. Ząbkowskiej numery parzyste
Środa 27.01– przy ul. Ząbkowskiej numery nieparzyste; przy ul. Markowskiej i Kijowskiej
Czwartek 28.01– przy ul. Białostockiej 5 i Brzeskiej
Piątek 29.01– przy ul. Białostockiej numery parzyste

Osoby, które zamieszkują w wymienionych kamienicach, zapraszamy do zakrystii, aby zabrać informację o kolędzie do powieszenia na klatce schodowej.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie