facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Grupy w parafii » Koła Żywego Różańca

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy. Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego rozważania jednej tajemnicy różańcowej. Liczba osób we wspólnocie podstawowej (Róży) odpowiada liczbie tajemnic różańca świętego.Dla podkreślenia wspólnoty modlitwy członkowie Żywego Różańca, tam gdzie jest to możliwe, przynajmniej raz w miesiącu zbierają się na wspólną modlitwę. Zapraszamy na zebrania członków „Żywego Różańca” w I niedzielę miesiąca, o godzinie 16:30 (przed przyjściem należy sprawdzić termin zebrania w ogłoszeniach parafialnych).

Zapraszamy również na różaniec w Kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie (oprócz niedziel i świąt) około godziny 8:30 (po Mszy św. o godz. 8:00). Różaniec ten prowadzony jest przez członków „Żywego Różańca”. Opiekunem (moderatorem parafialnym) Żywego Różańca jest ks. Łukasz Krupa.

Obecnie w naszej parafii mamy 4 róże:

- pw. Matki Bożej  Miłosierdzia,

- pw. Matki Bożej Jasnogórskiej,

- pw. Matki Bożej Loretańskiej,

- pw. Marki Bożej Nieustającej Pomocy.

Chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej w ramach Żywego Różańca zapraszamy do kontaktu przez rozaniec.katedra.floriana@gmail.com lub z opiekunem ks. Łukaszem Krupą lub przyjście na zabranie członków Żywego Różańca.