facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2022

1. Nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiamy codziennie o godz. 17.15. We wtorki i czwartki Różaniec prowadzą dzieci.Kto pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie bądź we wspólnocie, może zyskać odpust zupełny; aby zyskać odpust, należy 1° odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, 2° z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic. Różaniec w naszej kaplicy jest odmawiany także po Mszy św. o godz. 8.00 (oprócz niedziel).

2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Dziś i przez cały tydzień modlimy się w intencji misji. Przy wyjściu z kaplicy zbiórka funduszy na misje.

3. Pierwsze spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych w środę 26 października o godz. 19.00 w naszej kaplicy.

4. W naszej diecezji trwa nowenna pompejańska: od 8 września do 31 października (przez 54 dni) w wyznaczonych parafiach jest odmawiany cały Różaniec. W ten sposób zawierzamy Maryi wszystkie parafie, kapłanów, domy i zgromadzenia zakonne i wszystkie rodziny. Nasza parafia ma swój udział w tej nowennie w piątek 28 października. Po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy część radosną różańca, o godz. 17.15 część bolesną, a po Mszy wieczornej część chwalebną. Włączmy się w tę modlitwę.

5. W sobotę 29 października obchodzimy Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6. Zbliża się listopad, w roku kościelnym czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszej parafii modlimy się za zmarłych podczas nabożeństwa żałobnego w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny o godz. 17.00 (tzw. wypominki jednorazowe) oraz w wypominkach rocznych (w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30). Na stoliku z prasą znajdują się kartki wypominkowe, na których możemy wpisać (czytelnie!) imiona naszych zmarłych. Kartki (i ofiarę) składamy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Polecać naszych zmarłych możemy także przez formularz na przygotowanej do tego celu podstronie.

7. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie