facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022

1. Witamy w naszej parafii rezydenta, ks. Roberta Czarnowskiego, z diecezji łomżyńskiej. Będzie wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i pomagał u nas.

2. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w piątek od 15.00. Okazja do spowiedzi. (w sobotę 1 października nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15).

3. Młodzież, która rozpoczęła przygotowania do bierzmowania w ubiegłym roku szkolnym, zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami dziś o godz. 19.00.

4. Nowe przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży, zgodnie z zasadami wypracowanymi przez Synod Młodych naszej diecezji, ma rozpoczynać się w I klasie szkoły średniej i odbywać się w parafii zamieszkania. Młodzież ze szkół średnich, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, może zgłaszać się do ks. Jakuba w zakrystii po Mszy św. codziennie z wyjątkiem wtorków, a także w poniedziałki w kancelarii. Na zgłoszenia czekamy do 2.10.

5. Różaniec rodziców za dzieci ma swoje spotkanie w ostatni poniedziałek miesiąca (czyli jutro) na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy – 10 różańca. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę – księża przyjmują zgłoszenia po Mszach w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Spotkanie KŻR w przyszłą niedzielę o 16.45 w bibliotece parafialnej.

6. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, w sobotę 8 października. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 18.00. Koszt 70zł. Zapisy u ks. Marka oraz w kancelarii parafialnej w najbliższym tygodniu.

7. W czwartek 29 września przypada rocznica poświęcenia naszej bazyliki katedralnej. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Ks. Biskup Romuald Kamiński; będzie to inauguracja nowego roku pracy Duszpasterstwa Rodzin.

8. W najbliższy czwartek w naszej kaplicy po Mszy wieczornej rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Rekolekcje będą trwały przez 10 kolejnych czwartków. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą wytrwać w wierze, odnaleźć sens życia, pogłębić swoją relację z Bogiem, uczyć się modlić.

9. W poniedziałek 3 X przypada Uroczystość Świętego Michała Archanioła, Patrona naszej Parafii. Główna Msza św. o godz. 18.00. Przygotowanie do tej uroczystości w sobotę 1.X i niedzielę 2.X na Mszy św. o godz. 18.00.

10. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe i do prywatnego odmawiania różańca. Nabożeństwa będą odprawiane codziennie o godz. 17.15. We wtorki i czwartki Różaniec poprowadzą dzieci.

11. W I sobotę października nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 8.00.

12. Księga intencji mszalnych na 2023 rok – od poniedziałku 3 października.

13. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie