facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022

1. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w piątek od 15.00. Okazja do spowiedzi.

2. W środę 21 września przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W piątek wspomnienie św. Pio, dzień imienin s. Pii, zakrystianki.

3. Młodzież, która rozpoczęła przygotowania do bierzmowania w ubiegłym roku szkolnym, zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami w niedzielę 25 września o 19.00 (wszystkie grupy).

4. Przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży, zgodnie z zasadami wypracowanymi przez Synod Młodych naszej diecezji, ma rozpoczynać się w I klasie szkoły średniej i odbywać się w parafii zamieszkania. Młodzież ze szkół średnich, która chce rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, może zgłaszać się do ks. Jakuba w zakrystii po Mszy św. codziennie z wyjątkiem wtorków, a także w poniedziałki w kancelarii. Na zgłoszenia czekamy do 2.10.

5. Osoby, które chcą wytrwać w wierze, odnaleźć sens życia, pogłębić swoją relację z Bogiem, zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które odbędą się w naszej kaplicy przez 10 kolejnych czwartków, począwszy od 29 września, po Mszy wieczornej.

6. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, która odbędzie się w sobotę 8 października. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 18.00. Koszt 70zł. Zapisy u ks. Marka lub w kancelarii parafialnej w najbliższym tygodniu.

7. Nasza diecezja organizuje kurs przedmałżeński w języku angielskim: https://diecezja.waw.pl/kurs-przedmalzenski-w-jezyku-angielskim-listopad-2022/

8. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

9. Dziś przy wyjściu z kaplicy zbiórka na operację serca póltorarocznej Łucji, naszej parafianki, która oczekuje naoperację serca za granicą. Łucja dotychczas przeszła dwie operacje w kraju, które pozwalają jej funkcjonować, ale nie spowodowały usunięcia wady serca. Jej rodzice prowadzą zbiórkę celem sfinansowania kosztownego zabiegu. Szczegóły na temat zbiórki na stronie Fundacji „Siepomaga”: https://www.siepomaga.pl/lucja-jozwicka  Bóg zapłać za każdy dar serca!

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie