facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022

1. Jutro 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej Diecezji. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia przypada 102 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, zwanej cudem nad Wisłą. Można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie Konkatedry na Kamionku i odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

2. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest obchodzona jako Matki Boskiej Zielnejpoświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św.

3. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od wtorku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w piątek od 15.00.

4. Zachęcamy do wytrwania w sierpniowej abstynencji od alkoholu, o którą proszą nas nasi biskupi. Ofiarujmy to wyrzeczenie jako post w intencji osób uzależnionych.

5. We wtorek 16 sierpnia wyrusza z Konkatedry na Jasną Górę XXXIX Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Maryi, Matki Kościoła, pod hasłem „Błogosławiony Prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem”. Więcej o pielgrzymce: https://www.pielgrzymkapomocnikow.pl/  Można się zapisać w parafii na Kamionku 14 i 15 sierpnia (ul. Grochowska 365 w Warszawie) w godzinach 17.00 – 19.00 albo przez Internet Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wraz z idącymi do Częstochowy: codziennie od 16 do 25 sierpnia, w jedności z pielgrzymami, będziemy się modlić na Mszy o godz. 18.00, a po Mszy – krótkie sprawozdanie z trasy pielgrzymki i pielgrzymkowa konferencja. W środę i czwartek duchowemu pielgrzymowaniu przewodniczy Bp Romuald Kamiński.

6. W środę 17 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Jacka. To dzień imienin ks. Bpa Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie.

7. Na doroczny odpust w Loretto 11 września Koło Żywego Różańca organizuje autokarową pielgrzymkę. Koszt 50zł.  Zgłoszenia u p. Stanisławy po porannym różańcu, ok. godz. 9.00.

8. Trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem “W obronie Chrześcijan“. Projekt ma na celu wprowadzenie zmian w Kodeksie Karnym, tak aby prawo chroniło nas, Chrześcijan, przed obraźliwymi atakami i profanacjami, zachowując jednocześnie prawo do swobodnego wyrażania swoich przekonań. Propozycje mają zwiększyć ochronę prawną wiernych przed wciąż zwiększającą się agresją. Szczegóły akcji można poznać na stronie https://www.wobroniechrzescijan.pl/ Stąd można też pobrać druk poparcia dla inicjatywy. W naszej Parafii podpisy będą zbierane w niedzielę 21 sierpnia po każdej Mszy Św. Koordynatorem akcji na Pradze-Północ jest p. Ernest Kobyliński, tel. 578 – 290 – 538. Zbiórka podpisów trwa do 22 sierpnia. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy. Aby podpis był ważny, wymagane będzie podanie numeru PESEL.

9. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

9. Wszystkim udającym się na urlop życzymy błogosławionego wypoczynku 🙂

10. Dziś do południa gościmy w naszej Parafii Kazimierza Gajowego, który od ponad 30 lat żyje w Libanie – północnej części Ziemi Świętej, ojczyźnie św. Szarbela. Po Mszy św. można przed kaplicą porozmawiać o sytuacji w Libanie oraz nabyć przewodnik po tym pięknym kraju.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie