facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022

1. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w piątek od 15.00.

2. W wakacje nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00.

3. W poniedziałek 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zgodnie z wieloletnią tradycją, we wszystkich świątyniach Diecezji o godzinie 17.00 zabrzmią dzwony.

4. We wtorek 2 sierpnia można zyskać odpust „Porcjunkuli” – każdy kto nawiedzi katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny, i tam pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Porcjunkula to nazwa kaplicy – małego kościółka odbudowanego przez św. Franciszka na przedmieściach Asyżu. Odpust został ustanowiony na rocznicę poświęcenia kaplicy (2 sierpnia 1216 roku).

5. W I piątek miesiąca spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i po południu od godz. 15.00. To 5. dzień miesiąca – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.15 i Msza św. o Bożym Miłosierdziu o 18.00.

6. 5 sierpnia z Parafii Narodzenia Pańskiego na Witolinie wyruszy na Jasną Górę 39 Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (dawna Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus). Zapisy 1 – 4 sierpnia w Parafii Narodzenia Pańskiego, ul. Ostrobramska 72, w godzinach 17.00 – 20.00. Więcej na: https://diecezja.waw.pl/wydarzenie/39-warszawsko-praska-pielgrzymka-piesza/

7. W sobotę 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. To I sobota miesiącanabożeństwo fatimskie o 8.30.

8. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

9. Wszystkim udającym się na urlop życzymy błogosławionego wypoczynku 🙂

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie