facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022

1. Dziś I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30.

2. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w piątek od 15.00.

3. Zachęcamy do wytrwania (albo rozpoczęcia) w sierpniowej abstynencji od alkoholu, o którą proszą nas nasi biskupi. Ofiarujmy to wyrzeczenie jako post w intencji osób uzależnionych.

4. W duchowej jedności z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP codziennie 20 minut przed pierwszą Mszą św.

5. We wtorek 9 sierpnia obchodzimy święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy. W środę 10 sierpnia święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

6. W sobotę 13 sierpnia przypada 1 rocznica śmierci Ks. Abpa Henryka Hosera. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

7. XXXIX Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Maryi, Matki Kościoła wyruszy z Konkatedry na Jasną Górę we wtorek 16 sierpnia. Hasło pielgrzymki: „Błogosławiony Prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem”. Więcej: https://www.pielgrzymkapomocnikow.pl/  Zapisy w parafii na Kamionku dziś, 14 i 15 sierpnia (ul. Grochowska 365 w Warszawie) w godzinach 17.00-19.00. Jest też możliwość rejestracji przez Internet.

8. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

9. Wszystkim udającym się na urlop życzymy błogosławionego wypoczynku 🙂

10. Dziś do południa gościmy w naszej Parafii Kazimierza Gajowego, który od ponad 30 lat żyje w Libanie – północnej części Ziemi Świętej, ojczyźnie św. Szarbela. Po Mszy św. można przed kaplicą porozmawiać o sytuacji w Libanie oraz nabyć przewodnik po tym pięknym kraju.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie