facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022

1. Dziś żegnamy ks. Łukasza Krupę, dziękując za 5 lat pracy w naszej Parafii. Ks. Łukasz od sierpnia będzie wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie – Starej Miłośnie.

2. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.

3. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00.

4. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w tym roku będzie obchodzona 23 czerwca (czwartek). Msze św. według porządku powszedniego. Tego dnia przypada 17 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Na zakończenie Mszy św. o 18.00 zaśpiewamy hymn Ciebie, Boga, wysławiamy. Poświęcenie wianków.

5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 24 czerwca. Msze św. według porządku powszedniego. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego i akt wynagrodzenia. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Wierni, którzy tego dnia publicznie odmówią akt wynagrodzenia O Jezu najsłodszy…, mogą zyskać odpust zupełny. Ze względu na uroczystość nie ma postu.

6. W sobotę 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Msza św. dziękczynna z okazji 50-lecia święceń kapłańskich ks. Wiesława Kądzieli, długoletniego prefekta warszawskiego Seminarium i opiekuna kursu lektorskiego, zostanie odprawiona w czwartek 23 czerwca o godz. 18.30 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54 w Warszawie.

8. W tym tygodniu w piątek kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi i na Mszę św.

9. Duszpasterstwo osób stanu wolnego zaprasza kawalerów i panny w wieku od około 25 do 55 lat na spotkanie w piątek 24 czerwca o godz. 18.45 w bibliotece parafialnej.

10. Dziś po Mszy św. zbiórka na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

11. W lipcu i sierpniu nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00.

12. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie