facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 7 maja 2023

1. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do MB. Nabożeństwa w katedrze odprawiamy od niedzieli do piątku o 17.30, a w soboty po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do śpiewu Litanii przy podwórkowych kapliczkach. Osoby chcące zorganizować majówkę przy kapliczce z udziałem księdza zapraszamy do zakrystii w celu uzgodnienia terminu. W tym tygodniu nabożeństwa przy kapliczce: w poniedziałek o godz. 19.15 na rogu ulic Jagiellońskiej i Marcinkowskiego, w piątek o godz. 19.00 ul. Targowa 39 i w sobotę o godz. 19.00 ul. Targowa 63.

2. Dziś obchodzimy rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00.

3. Dziś przypada 1. rocznica śmierci ks. Dariusza Walickiego. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o godz. 7.30.

4. Spotkanie KŻR dziś o godz. 17.00 w bibliotece parafialnej.

5. W poniedziałek 8 maja przypada Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

6. W sobotę 13 V obchodzimy Uroczystość NMP Łaskawej, Patronki Stolicy.

7. Piknik parafialny „Majówka u Floriana” odbędzie się w ostatnią niedzielę maja 28 V.  W związku z piknikiem został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci „Moja rodzina. Moja parafia. Moje miasto.” w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III oraz IV-VIII. Technika wykonania prac dowolna. Prace konkursowe należy oddać do 15 maja (można je oddać katechecie, przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej). Wyniki konkursu i rozdanie nagród – podczas pikniku. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię, najlepiej do kancelarii parafialnej w godzinach pracy.

8. Pielgrzymka autokarowa do Loretto organizowana przez KŻR i Rodzinę Loretańską odbędzie się w sobotę 13 maja. Koszt 60 zł, zapisy u p.Stanisławy, tel. 662 072 915, wyjazd o 8.00 spod Urzędu Dzielnicy, powrót ok. 16.00.

9. Siostry Loretanki organizują dla młodzieży wyjazd z Warszawy na Lednicę w dniu 3 czerwca. Koszt 150zł. Więcej na: https://loretanki.pl/lednica-2023-z-siostrami-loretankami/

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie