facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 czerwca 2022

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni, którzy dziś w kościele lub kaplicy pobożnie uczestniczą w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź, mogą zyskać odpust zupełny.

2. Dziś kończy się Okres Wielkanocny – czas w którym każdy wierny winien przyjąć Komunię św. Do spowiedzi można przystąpić na każdej Mszy św.

3. Dziś w piąty dzień miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Litanią do Najśw. Serca Jezusowego o godz. 17.15.

4. Spotkanie KŻR dziś o 16.45 w bibliotece parafialnej.

5. Jutro Święto NMP Matki Kościoła.

6. W czwartek 9 czerwca obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Kolejna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec o godz. 17.30.

8. Modlimy się w intencji pokoju na Ukrainie: Różaniec odmawiamy codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.00.

9. Od wtorku 7 czerwca rozpoczyna się Msza św. gregoriańska za ś.p. ks. Dariusza Walickiego odprawiana w naszym Seminarium Duchownym. Nie ma możliwości uczestniczenia w tych Mszach, ale w duchowej łączności będziemy w Modlitwie Powszechnej włączać intencję +ks. Dariusza w dni powszednie na Mszy św. godz. o 8.00 i w niedziele na Mszy św. o 7.30.

10. Prasa katolicka jest wyłożona w przedsionku kaplicy.

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie