facebook
YouTube

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023

1. Dzisiaj w dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. są sprawowane o godz. 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00.  Jutro, w drugi dzień Świąt, niedzielny porządek Mszy.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć Triduum Paschalne: s.Pii – zakrystiance, p. Organiście, całej służbie liturgicznej, osobom które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański.

3. W Poniedziałek Wielkanocny będzie niedzielny porządek Mszy św. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na KUL.

4. Przez najbliższy tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, podczas której przeżywamy radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. W piątek nie obowiązuje post.

5. Od Wielkiego Piątku do najbliższej soboty trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia – zapraszamy 20 min. przed wieczorną Mszą św. W II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. Kolejny cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się we wtorek 11 kwietnia o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w kaplicy kurialnej, ul. Floriańska 3.

7. Kurs do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w poniedziałek 17 kwietnia o godz. 18.30 w kaplicy kurialnej. Więcej informacji na stronie parafialnej.

8. Kancelaria parafialna będzie czynna od środy 12 kwietnia.

9. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w dniach 24.06 – 01.07.2023r. w Białym Dunajcu. Więcej informacji i zapisy u ks. Marka.

10. Piknik parafialnyMajówka u Floriana” planujemy na niedzielę 28 maja. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 12 kwietnia o godz. 19.00na plebanii, wejście od ul. Floriańskiej przy Akademiku Praskim. Zapraszamy chętnych 🙂

11. Stowarzyszenie Twoja Sprawa zaprasza rodziców na szkolenie “Jak chronić dziecko przed pornografią?” Więcej informacji i zapisy: https://twojasprawa.org.pl/zgloszenie-na-szkolenie

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła w Warszawie