facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1.  Dziś na Mszy św. o 12.30 Siostry Felicjanki świętują 100-lecie Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia. Eucharystię będzie sprawował Ks. Biskup Romuald Kamiński.

2. We wtorek 4 stycznia o godz. 19.00 rozpoczynamy nowy cykl konferencji przed-małżeńskich. Zapraszamy narzeczonych również spoza parafii. Spotkania odbywają się w kaplicy kurialnej, wejście przy kancelarii.

3. W środę 5 stycznia Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i koronka o godz. 17.15, następnie o godz. 18.00 Msza św. o Bożym Miłosierdziu.

4. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kadzidła i kredy, które rozprowadzą ministranci.

5. 6 stycznia to pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej (od godz. 21.00 do 6.30 w piątek). Listy na poszczególne godziny czuwania wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

6. W pierwszy piątek miesiąca (7 stycznia) spowiadamy rano podczas Mszy św., i po południu od godz. 15.00. Msza św. z udziałem dzieci o 16.30.

7. W Kościele powszechnym trwa Synod o Synodalności. Papież poprosił cały Kościół, aby wsłuchał się w głos wszystkich wierzących. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety można pobrać ze strony diecezji https://dw-p.pl/7753 lub wziąć ze stolika z prasą. Ankietę (wypełnioną indywidualnie lub we wspólnocie) można przekazać jednemu z księży, w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca lutego 2022 roku.

8. Kolęda. W Adwencie zbieraliśmy zaproszenia na wizytę duszpasterską – tzw. kolędę. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! Porządek kolędy:

Poniedziałek 10 stycznia – ul. Kłopotowskiego

Wtorek 11 stycznia – ul. Kępna, Wrzesińska, Sierakowskiego, Blaszana, Panieńska, Olszowa, Jasińskiego

Środa 12 stycznia – Jagiellońska, Floriańska, Solidarności

Czwartek 13 stycznia – Targowa, Kijowska

Piątek 14 stycznia – Okrzei, Brzeska, Ząbkowska

Sobota 15 stycznia – Białostocka

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 10.00. Plan „kolędy” można znaleźć również na parafialnej stronie internetowej.

Rozumiemy obawy wielu Parafian przed kolędą w tradycyjnej formie. W kolejnym tygodniu od poniedziałku 17 I do piątku 21 I zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 19.00, podczas których będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców  poszczególnych ulic. Porządek tych Mszy św. podamy w przyszłą niedzielę.

9. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku za ławkami.

10. Trwają prace remontowe w naszej świątyni.

Prace przy katedrze wykonane w 2021 roku:

 • osuszenie murów w dolnym kościele
 • wykonanie izolacji pionowej murów katedry
 • wymiana uszkodzonych cegieł w elewacji kościoła
 • wykonanie krypty grobowej biskupów warszawsko-praskich w podziemiach katedry oraz zewnętrznego wejścia do krypty
 • ocieplenie stropu katedry
 • częściowe ułożenie kostki przy kościele

Prace zaplanowane na 2022 rok:

 • zdjęcie posadzki w kościele (oprócz prezbiterium)
 • wykonanie ogrzewania podłogowego (będzie ciepło !!!)
 • wymiana okien zewnętrznych i mocowania szkieł witraży w bocznych nawach
 • odnowienie ławek
 • wymiana nagłośnienia
 • malowanie wnętrza katedry

Te prace (dotychczasowe i zaplanowane na ten rok) są i będą finansowane głównie ze środków całej naszej diecezji – koszt tych prac zdecydowanie przekracza możliwości finansowe Parafii.

W związku z pracami zaplanowanymi na ten rok konieczne będzie przejście na wiosnę do kaplicy kurialnej na plebanii, która stanie się naszym kościołem parafialnym na czas remontu, prawdopodobnie do Bożego Narodzenia 2022.