facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1.  Trwa Adwent. Zapraszamy na Roraty codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6.30. W czasie adwentu Msza św. z godz. 7.00 przeniesiona jest na 7.30 Ostatnie roraty w wigilię; w wigilię nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, popołudniowej spowiedzi i Mszy św. o godz. 18:00. O północy zapraszamy na pasterkę.

2. Spowiedź w środę i czwartek przed Świętami dodatkowo po wieczornej Mszy św. do 20.00.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna do środy.

4. Msze Święte I i II dnia Świąt Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień Świąt zapraszamy dzieci na Mszę św. o godz. 11.00, a po Mszy św. na tort urodzinowy. Tę Mszę św. odprawi ks. bp Romuald.

5. Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia to w tym roku Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy św. o 12.30 Jubileusze Małżeńskie.

6. W środę zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Pliki audio z naukami rekolekcyjnymi są dostępne na naszej stronie parafialnej.

7. W Kościele powszechnym trwa Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby wsłuchał się w głos wszystkich wierzących. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety można pobrać ze strony diecezji https://dw-p.pl/7753 lub wziąć ze stolika z prasą. Ankietę (wypełnioną indywidualnie lub we wspólnocie) można przekazać jednemu z księży, w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca lutego 2022 roku. Zachęcamy do licznego włączenia się w dzieło Synodu.

8. Dziś przypada pierwsza rocznica święceń biskupich bp. Jacka Grzybowskiego. To także 1. rocznica śmierci ks. Andrzeja Duszy. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

9. Świąteczne świece Caritas na stół wigilijny są dostępne w zakrystii. Siostry Loretanki rozprowadzają w kościele poświęcone opłatki, a bielanki – karty świąteczne i sianko. W tygodniu można zaopatrzyć się w opłatki w klasztorze Sióstr, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

10. Ubieranie choinek - w poniedziałek 20 XII po wieczornej Mszy św. Zapraszamy!

11. Kolęda w tym roku. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej jesteśmy ze względu na pandemię. Odpowiadając na prośby wielu Parafian o odwiedziny duszpasterskie proponujemy w tym roku kolędę „na zaproszenie”. W czasie Adwentu można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej chęć przyjęcia księdza, a odwiedziny duszpasterskie (o ile tylko sytuacja na to pozwoli) rozpoczniemy po Nowym Roku.

12. Wystawa szopek zrobionych przez dzieci – w lewej nawie katedry.

13. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.