facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1.  Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przeżywamy nasze diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Mszę św. dziękczynną odprawi Bp Romuald Kamiński o 12.30. Wprowadzone zostaną relikwie bł. Stefana. Przed Mszą św., o godzinie 12.10, zapraszamy na wykład dr Ewy Czaczkowskiej z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt. „Znaczenie prymasostwa kardynała Stefana Wyszyńskiego dla Kościoła i Polski.”

2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższa środę 24.11 o godz. 19.00 w kościele.

3. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety można pobrać ze strony diecezji https://dw-p.pl/7753 Od przyszłej niedzieli wydrukowane ankiety będą dostępne na stoliku z prasą. Ankietę synodalną można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie i przekazać jednemu z księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Termin składania ankiet: do końca lutego 2022 r. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

4. Dziś odbywa się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej: po Mszy Św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel. Zebrane środki zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie doraźnych działań pomocowych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

5. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Zapraszamy na Roraty codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6.30. W czasie adwentu Msza św. z godz. 7.00, przeniesiona jest na godz. 7.30.

6. Od I Niedzieli Adwentu Siostry Loretanki będą rozprowadzały w kościele poświęcone opłatki na stół wigilijny.

7. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.

8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.