facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1.  W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe i do prywatnego wspólnego odmawiania różańca w rodzinach i we wspólnotach. Nabożeństwa odprawiamy codziennie, od niedzieli do piątku o 17.15, a w soboty po wieczornej Mszy św. czyli ok. 18.45. We wtorki i czwartki Różaniec prowadzą dzieci. Każdy, kto pobożnie odmówi różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie bądź we wspólnocie, może zyskać odpust zupełny; aby zyskać odpust, należy: 1) odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, 2) z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic.

2. Dziś po Mszy św. o 12.30 spod pomnika ks. Ignacego Skorupki wyruszy Procesja Różańcowa. Procesja przejdzie przez Most Śląsko-Dąbrowski, Pl. Zamkowy i ulice Starego Miasta. Zakończenie procesji na Placu Zamkowym Apelem Jasnogórskim, około godziny 17.00.

3. W poniedziałek 18 października obchodzimy Święto Św. Łukasza, Ewangelisty.

4. W przyszłą niedzielę 24 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji będziemy gościć w Parafii osoby pracujące na misjach. Będzie można nabyć drobne pamiątki misyjne, a zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na misje.

5. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku za ławkami znajdują się kartki wypominkowe do modlitwy za bliskich, którzy odeszli już do Pana. Prosimy wpisywać swoich zmarłych (czytelnie!) i kartki składać w kancelarii lub w zakrystii.  Można też skorzystać z formularza zamieszczonego na naszej stronie internetowej, w którym można zgłaszać zmarłych do modlitwy wspominkowej.

6. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.