facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1. Dziś na sumie nasz praktykant ks. Patryk Filipiak odprawi swoją Mszę św. Prymicyjną. Zapraszamy!

2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa od niedzieli do piątku o 17.30, a w soboty po wieczornej Mszy św., około 18.45.

3. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

4. W środę przypada 16 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji, Biskupa Romualda Kamińskiego. Na zakończenie Mszy św. o 18.00 zaśpiewamy hymn Ciebie, Boga, wysławiamy. Polecamy naszego Ks. Biskupa modlitwom wiernych.

5. W czwartek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. według porządku powszedniego.

6. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i na Mszę św. dziękczynną. Liceum Władysława IVSzkoły Podstawowe zapraszamy w piątek 25 czerwca na godz. 8.00.

7. Organizujemy w naszej parafii Wolontariat – Apostolatu Chorych, tzn. grupę wolontariuszy, którzy będą pomagali osobom chorym, starszym, niepełnosprawnym. Chodzi nie o pomoc medyczną czy finansową, ale raczej poświęcenie swojego czasu, uwagi, przebywanie razem. Dlatego prosimy o zgłaszanie zarówno osób potrzebujących takiej pomocy, jak i samych siebie jako wolontariuszy. Zgłoszenia po  Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

9. Organizujemy kolonie dla dzieci i młodzieży w miejscowości Bęsia w dniach 21 – 28 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza. Formularz zgłoszeniowy: https://drive.google.com/file/d/1TuxhghEZB8aO-HAFGM1HZMlBK2Oj1Fbt/view

10. Zachęcamy do zapoznania się z dekretem o odwołaniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej: https://diecezja.waw.pl/7545. Przypominamy wraz z księdzem Biskupem, że Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego prosimy, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.