facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1. Dzisiaj w dzień Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. są sprawowane o godz. 6.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć Triduum Paschalne: s.Pii – zakrystiance, p. Organiście, całej służbie liturgicznej, ks. Konradowi – ceremoniarzowi, osobom które przygotowały Grób Pański i Ciemnicę; także naszym diecezjalnym mediom: telewizji salve.net i Radiu Warszawa.

3. W Poniedziałek Wielkanocny będzie niedzielny porządek Mszy św. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na KUL.

4. Przez najbliższy tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, podczas której przeżywamy radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. W piątek nie obowiązuje nas post.

5. Od Wielkiego Piątku do najbliższej soboty trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia - zapraszamy 15 min. przed wieczorną Mszą św. Jutro z racji 5 dnia miesiąca Nowenna będzie połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia o 17.15.

6. W przyszłą niedzielę 11 kwietnia będziemy obchodzili Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Taca będzie przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

7. Bóg zapłać za jałmużnę wielkopostną – złożone ofiary zostały przeznaczone na zakup żywności dla Parafian objętych pomocą parafialnego oddziału Caritas.

8. Kolejny cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się we wtorek 6 kwietnia o  godz. 19.00. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele.

9. W środę 7 kwietnia będziemy modlić się o powołania do służby Bożej, za przyczyną bł. Ignacego Kłopotowskiego.

10. Trwają prace zewnętrzne związane z osuszaniem murów naszej katedry. W związku z tym nie ma przejścia wokół katedry. Wejście do zakrystii tylko przez kościół. Wejście do kancelarii parafialnej tylko przez furtkę od ul. Floriańskiej.

11. Po  Świętach kancelaria będzie czynna od wtorku 6 kwietnia.

12. Ze względu na obowiązujące obecnie przepisy sanitarne ilość osób obecnych w katedrze jest ograniczona do 90. Prosimy, by w duchu miłości bliźniego i wzajemnej odpowiedzialności przestrzegać obowiązujących zasad: zasłaniać usta i nos maseczką oraz zachowywać dystans.

13. Wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. (udzielona 12 marca 2020 r. przez biskupa warszawsko-praskiego i podtrzymana 16 października 2020r.) Mogą z niej skorzystać osoby chore i mające objawy infekcji, a także osoby, które mają uzasadnioną i poważną obawę przed zakażeniem. Nie dotyczy to jednak osób, które zwalniając się z Eucharystii, nie  zwalniają się jednocześnie z innych niekoniecznych spotkań i zgromadzeń.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.