facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności

1. Zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15 (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny). Ostatnie w tym Poście nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ – w najbliższy piątek o godz. 16.00 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży i osób dłużej pracujących.

2. Od piątku 19 marca gościmy w naszej świątyni kopię obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Dziś o godz. 19.00 p. prof. Ewa Storożyńska wygłosi wykład o  historii obrazu i zwycięskiej bitwie z  bolsze-wikami w 1920r. – serdecznie zapraszamy. Obraz będzie u nas do piątku 26 marca do godz. 16.45. Od jutra do czwartku o 17.15 będziemy modlić się na różańcu w intencjach Kościoła, Ojczyzny, parafii, a także o ustanie pandemii. Nasze intencje modlitwy różańcowej możemy składać do koszyczka ustawionego przy obrazie.

3. W czwartek 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze święte według porządku powszedniego. Tego dnia przypada 29 rocznica erygowania diecezji warszawsko-praskiej. Podczas wieczornej Mszy św. odprawianej pod przewodnictwem naszego Ordynariusza, Ks. Bpa Romualda Kamińskiego, ponowimy akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Bożemu i zaśpiewamy hymn Ciebie, Boga, wysławiamy.

4. Uroczystość Zwiastowania to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia tego dnia Duchowej Adopcji – codziennej 9- miesięcznej modlitwy w intencji poczętego dziecka. Można podjąć się tej adopcji prywatnie albo na Mszy św. o godz. 18.00. Ulotki z wyjaśnieniem, czym jest duchowa adopcja, znajdują się na stoliku z  prasą.

5. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć do puszki w zakrystii.

6. Bielanki wraz z s. Elżbietą składają serdeczne podziękowania za ofiary składane za karty i świece wielkanocne. Dzięki temu udało nam się zakupić dwie nowe haftowane poduszki z motywami eucharystycznymi do noszenia w procesjach. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!

7. Za tydzień Niedziela Palmowa; ministranci będą sprzedawać palmy.

8. Trwają prace zewnętrzne związane z osuszaniem murów naszej katedry. W  związku z tym nie ma przejścia wokół katedry, teren jest zagrodzony jako plac budowy. Wejście do zakrystii tylko przez kościół. Wejście do kancelarii parafialnej tylko od strony ulicy Floriańskiej przez furtkę w murze kościelnym.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.