facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
8 listopada 2020r. Ogłoszenia oraz słowo ks. proboszcza w związku z objęciem przez niego nowej Parafii.
  1. Dziś o godz. 17:15 ostatni różaniec do granic nieba w intencji Kościoła i Ojczyzny.
  2. Jutro 9 listopada święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry lub konkatedry i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  3. W środę, 11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania niepodległości. Mszę Św. w intencji Ojczyzny odprawi ks. bp Romuald Kamiński. Prosimy o wywieszenie flag narodowych.
  4. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo od ks. Proboszcza.

Po 9 latach następuje zmiana proboszcza w katedrze. Zostaję przeniesiony do parafii Nawrócenia św. Pawła w Warszawie przy ul. Kobielskiej na Grochowie na miejsce zmarłego ks.  Adama Szkópa. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim księżom współpracownikom za świetną  współpracę a Wam, kochani Parafianie i sympatycy naszej Parafii, za wspólnie przeżyte lata na drodze wiary. Chcę także wszystkich szczerze przeprosić, jeśli komuś sprawiłem przykrość albo zgorszyłem swoim zachowaniem. Proszę o wybaczenie. Proszę o modlitwę w mojej intencji i wspólnoty, w której będę pracował, jak również za mojego następcę. Bóg zapłać za wszystko i Szczęść Boże!

W najbliższą środę, 11 listopada, w Święto Niepodległości odprawię dodatkową Mszę Świętą o godz. 12:00 w południe - w intencji wszystkich Parafian, aby podziękować za Was Panu Bogu. Przed Mszą Świętą, z racji święta niepodległości zabiją dzwony i zaśpiewamy hymn Polski. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

ks. Bogusław Kowalski.