facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
na 28. niedzielę zwykłą, 11 X 2020r.
  1. Od niedzieli do piątku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.15. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej - ok. 18:40.
  2. W czwartek 15 października na godz. 19.00 zapraszamy nową grupę młodzieży na kolejną katechezę w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek: bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek: św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktor Kościoła, a w piątek: św. Jadwigę Śląską.
  4. Za tydzień, w niedzielę 18 października o godz. 16:00 -Parafia oraz Rada i Zarząd dzielnicy Praga-Północ zapraszają na wyjątkowy koncert poświęcony postaci Jana Pawła II. Znakomici wokaliści Anna Bystroń-Jajkiewicz, Patrycja Kawęcka-Czerska oraz Adam Czapla wraz z pięcioosobowym zespołem wykonają pieśni oraz utwory które były najbliższe sercu Papieża, m.in.: „Habemus Papam”, „Barka”, „Abba Ojcze”.
  5. Taca w przyszłym tygodniu zostanie przeznaczona na misje.
  6. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Czcigodni Duszpasterze, Umiłowani Diecezjanie,

w wielu miejscach w Polsce podejmowane są modlitwy w intencji życia dzieci nienarodzonych. Jedną z takich inicjatyw jest Nowenna za życie za przyczyną św. Jana Pawła II. Proszę Was o włączenie się w to dzieło w dniach od 13 do 21 października, czyli w przeddzień liturgicznego wspomnienia Papieża Polaka, który przez całe swoje życie był orędownikiem świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W ramach modlitwy różańcowej, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, prośmy o pełną ochronę dla osób nienarodzonych i poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie.      Z pasterskim błogosławieństwem  + Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski