facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
na III niedzielę wielkanocną - 26 kwietnia 2020r. Msza Święta o godz. 16:15 odwołana.
 1. Odwołujemy niedzielną, dodatkową Mszę Świętą o godz. 16:15.
 2. Nadal jesteśmy w trudnym czasie pandemii - obowiązują nas przepisy sanitarne. Osoby uczestniczące w liturgii muszą mieć zakryte usta i nos. Komunia Święta udzielana jest przez jednego księdza na rękę (po lewej stronie patrząc na ołtarz), a przez drugiego do ust (po prawej). Prosimy, by zachować ten porządek i podchodzić w odpowiedniej procesji do Komunii. Przypominamy jednak, że na czas epidemii zaleca się przyjmować Komunię Świętą na rękę po wcześniejszej dezynfekcji dłoni.
 3. Od wczoraj spowiadamy w konfesjonale, przy którym znajduje się płyn do dezynfekcji. Przed przystąpieniem do spowiedzi prosimy, by użyć tego płynu  pryskając nim na folię w kratce konfesjonałowej oraz na dłonie.
 4. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszy świętej nie może znajdować się więcej niż 100 osób.
 5. Jutro po Mszy Świętej o godz. 18:00 - dziesiątka różańca w intencji dzieci powierzanych Bogu przez rodziców na modlitwie różańcowej.
 6. W środę, święto Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 7. 6. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe - które w tym miesiącu poświęconym Matce Bożej będą sprawowane od niedzieli do piątku o godz. 17:30, a w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
 8. W I piątek miesiąca spowiadamy jak zwykle podczas Mszy Świętych oraz od godz. 16:00. Ze względu na świąteczny charakter 1 maja - ksiądz biskup udziela wiernym dyspensy od postu.
 9. W I sobotę, nabożeństwo różańcowej po Mszy Świętej o godz. 8:00.
 10. W tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - przeniesiona jest na sobotę 2 maja (z uwagi na fakt, że 3 maja wypada niedziela wielkanocna). Msze Święte wg porządku powszedniego.
 11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składany na utrzymanie parafii, czy to na konto parafialne czy też bezpośrednio na tacę. Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć np. przez portal eprasa.pl (w wersji elektronicznej). Przy wyjściu z kościoła dostępny jest tygodnik „Idziemy”.