facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
na II niedzielę wielkanocną - 19.04.2020r.

.

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15:00 w kościele odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z udziałem 5 osób. Zachęcamy by odmówić w swych domach koronkę do Miłosierdzia.Dodatkowa Msza Święta o godz. 16:15.
  2. Od jutra, od 20 kwietnia wchodzi w życie nowe rozporządzenie odnośnie ilości wiernych na Mszy Świętej.  (1 wierny na 15 m2). Nasza świątynia liczy ok 1500 m2 a więc od jutra na Mszach może być 100 osób - przypominamy o konieczności zakładania maseczek (jedynie księża posługujący na danej Mszy są zwolnieni z tego obowiązku).
  3. Wracamy do piątkowego udzielania sakramentu bierzmowania osobom dorosłym, aby jednak nie blokować udziału w wieczornej, piątkowej Mszy Świętej naszym parafianom, sakrament ten będzie udzielany o godz. 19:00 - i tak będzie do ustabilizowania się sytuacji z pandemią.
  4. Informujemy również, że uroczystość I komunii świętej przeniesiona jest z 30 maja na 3 października - godziny bez zmian. I grupa - 10:00, II grupa - 12:00.
  5. W czwartek 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to także dzięń imienin naszego ks. Wojciecha - pamiętajmy o nim w modlitwie.
  6. W sobotę natomiast, 25 kwietnia , święto św. Marka Ewangelisty, patrona naszego ks. biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Tego dnia będziemy również prosić w modlitwach o potrzebny deszcz.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Drodzy Parafianie.

To już kolejna niedziela, kiedy nie możemy spotykać się na wspólnej Eucharystii. Szczególnie bolesny był widok pustego kościoła w czasie Triduum Paschalnego. Sprawowaliśmy i sprawujemy posługę duszpasterską w ramach ograniczonych możliwości. Szczerze tęsknimy za Wami i będziemy na Was czekać, Bracia i Siostry, do skutku.

Poza obowiązkami w kościele- codziennie jako katedralny zespół duszpasterski modlimy się o g. 20:30 w domowej kaplicy przed Najświętszym Sakramentem na różańcu w intencji Parafii, całego Kościoła, Ojczyzny i świata.

W imieniu własnym i księży współpracujących ze mną składam serdeczne podziękowanie za wszelkie przejawy życzliwości i troski o parafię i o nas. Dziękujemy za wsparcie modlitewne, za dobre słowa, przejawy sympatii i zapewnienia o więzi ze swoimi księżmi. Jako proboszcz serdecznie dziękuję także za ofiary przekazywane na bankowe konto parafii (czy bezpośrednio). Kościół utrzymuje się z ofiar wiernych. A w tej szczególnej sytuacji troska, pamięć i wrażliwość Wasza na sprawy związane z funkcjonowaniem Parafii jest bardzo wzruszająca. Jeszcze raz serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim Parafianom i sympatykom katedry życzę głębokiej wiary, ufności w moc Bożą, siły Ducha Świętego, zdrowia i uśmiechu. Sursum corda!

Ks. proboszcz Bogusław Kowalski.

Parafia Katedralna Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie; ul. Floriańska 3; 
numer konta: 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI