facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
Prosimy o zapoznanie się m.in. z informacjami o obchodzie Triduum Paschalnego w naszej parafii oraz o spowiedzi w najblizszych dniach.

 

  1. Dziś, w niedzielę Palmową dodatkowa Msza Święta o godz. 16:15. Spowiadamy na każdej Mszy Świętej, w kaplicy kurialnej oraz w zakrystii. Przypominamy, że obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w Eucharystii. Wejście do kościoła przez zakrystię tylko dla osób związanych z zamówioną intencją mszalną. O godz. 12:30 transmisja w telewizji Salve net.
  2. W Wielkim tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę będziemy spowiadać przez cały dzień od 8:30 do 12:30 i od 14:30 do 18:00. Natomiast w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 8:30 do 18:00.
  3. Z bólem serca chcemy poinformować naszych Parafian, że w związku z epidemią i przepisami prawa państwowego mówiącymi o tym, że na Mszy Świętej może być 5 osób (nie wliczając w to asysty liturgicznej) - tegoroczny obchód Triduum Paschalnego będzie kompletnie inny - będzie sprawowany bez udziału wiernych. Prosimy o zrozumienie tej decyzji - tak trudnej dla nas wszystkich.
  4. 4. Przepisy te mają obowiązywać do soboty 11 kwietnia. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że w Niedzielę Wielkanocną w kościele na Mszach Świętych będzie mogło zgromadzić się równocześnie 50 osób. Prosimy śledzić informacje. Jednocześnie przypominamy, że obowiązek przyjęcia Komunii Wielkanocnej można wypełnić również w kolejnych tygodniach, aż  do 6 czerwca.
  5. Wszystkie liturgie w tych dniach będą transmitowane przez telewizję internetową Salve net: liturgia czwartkowa - Mszy Wieczerzy Pańskiej  o godz. 18:00. Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18:00, natomiast Wigilia Paschalna odbędzie się w sobotę, o godz. 20:00. W niedzielę wielkanocną transmisja o godz. 6:00 rano. Zapraszamy do łączności duchowej z modlitwami sprawowanymi w naszej katedrze.
  6. W Wielki Piątek będzie można adorować Pana Jezusa w ciemnicy - prosimy jednak, aby w kruchcie i ciemnicy przebywało w tym samym czasie maksymalnie 5 osób. Podobnie i w Wielką Sobotę podczas adoracji w Grobie Pańskim. W tych dniach księża będą gromadzić się na ciemnej jutrzni o godz. 7:30. Po zakończeniu Liturgii Godzin kruchta kościoła z kaplicą adoracji będą otwarte.
  7. Niestety  w tym roku, z tych samych powodów epidemiologicznych i zakazu zgromadzeń, poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny NIE odbędzie się w katedrze. Prosimy jednak, aby śniadanie wielkanocne poprzedziła wspólna rodzinna modlitwa. Tekst modlitwy pobłogosławienia pokarmów na stół wielkanocny niech odmówi głowa rodziny po wcześniejszym zrobieniu znaku krzyża. Tekst znajduje się na naszej stronie internetowej.