facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
Ogłoszenia na III niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Zagrożenie zarażenia koronawirusem. Do końca marca obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, (być może będzie przedłużona) tzn. że nie ma grzechu ciężkiego za brak obecności na Eucharystii. Dla bezpieczeństwa naszej społeczności prosimy o pozostanie w domach i korzystanie  z modlitwy przy okazji oglądania transmisji telewizyjnej Mszy Świętej. Na terenie Polski został wprowadzony stan epidemiczny - nie można gromadzić się w liczbie ponad 50 osób. Dlatego na Mszę Świętą do kościoła zapraszamy tylko najbliższą rodzinę związaną z zamówioną intencją mszalną.
 2. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że jest dla nas ludzi wierzących spory ból - ale dla bezpieczeństwa innych i miłości bliźniego musimy zastosować się do tych wskazań w rozporządzeniu o wprowadzeniu stanu epidemicznego.
 3. Prosimy o przekazywanie pokoju przez skinięcie, oraz o Komunię Świętą na rękę. Wyciągamy dłonie kładąc je jedną na drugą. Przypominamy, że jest to starszy sposób przyjmowania Komunii niż do ust.
 4. Istnieje również możliwość przyjęcia Komunii duchowej, praktykowanej m.in. po soborze trydenckim. Jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 5. 5. W kościele odwołane są wspólne celebracje drogi krzyżowej i gorzkich żali, ale prosimy o praktykowanie tych nabożeństw indywidualnie np. w domu.
 6. 6. Prosimy również o modlitwę różańcową odmawianą w rodzinach o godz. 20:30 - w intencji za chorych i ochronienie nas od rozszerzającej się pandemii. My księża, w kaplicy na plebanii będziemy trwać na tej modlitwie razem z wami w duchowej łączności - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 7. Rekolekcje parafialne są odwołane.
 8. W czwartek pamiętajmy o uroczystości św. Józefa. Odmówmy w naszych domach choćby litanię do św. Józefa.
 9. Każdy kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego powinien zgłosić się do kancelarii lub zakrystii w sprawie zapisania się na „wejściówki”.
 10. Pielgrzymka do Lourdes została odwołana. Osoby zapisane, które wpłaciły zaliczkę proszone są o kontakt z biurem w celu odzyskania wpłaty. Zwrot będzie trwał około 2-3 tygodni.
 11. Organizujemy w wakacje kolonie dla dzieci w dn. 27.06.-04.07.2020r. w miejscowości Bęsia na Mazurach. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Łukasza.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.