facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia na 24. niedzielę zwykłą, 15 września 2019r.

 

  1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM. Dotychczas dzięki hojności Słuchaczy radia powstały między innymi nowoczesne studia nagraniowe i emisyjne. Zachęcamy do słuchania Radia Warszawa na co dzień – to rzetelna informacja, wspólna modlitwa i ciekawe audycje tematyczne.
  2. Zgodnie z tym co usłyszeliśmy w liście biskupa Romualda w najbliższą środę o godz. 18:00 rozpocznie się uroczystą Mszą  Świętą Synod Młodych naszej diecezji. Prosimy pamiętać w modlitwie o tym dziele, które będzie trwało prze cały rok.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nie odbędzie się wieczorem tylko przed Mszą Św. o godz. 8 rano.
  4. W najbliższy czwartek 19 września na godz. 19.00 zapraszamy na kolejną katechezę młodzież, która od zeszłego roku kontynuuje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  5. Natomiast za tydzień, w niedzielę, 22 września na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy młodzież z naszej parafii (z klas VIII i starszych), która chce podjąć w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  6. Zapraszamy młodzież na spotkania formacji oazowej, a także dzieci na Oazę Dzieci Bożych. Spotkania w piątki o godz. 19.00.

6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Meksyku. Szczegóły u ks. Łukasza.

7. Caritas Polska ma zaszczyt zaprosić do udziału w projekcie „Czas na młodzież 2019”. Szukamy osób w wieku 15-29 lat, dla których ważne jest podejmowanie działań na rzecz innych i które chciałyby zyskać doświadczenie w realizacji własnych projektów oraz podnieść swoje kompetencje społeczne. Udział w projekcie to wspaniała okazja, by podjąć działania na rzecz potrzebujących, lokalnej społeczności czy ekologii i dzięki temu mieć wpływ na tworzenie tego, co dobre i piękne. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zainteresowane osoby prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail power@caritas.org.pl. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Caritas Polska.

 

8. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.