facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia na niedzielę - 8 września 2019 r.

 

  1. Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 w sali Biblioteki Parafialnej.
  2. W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w tym dniu będzie miała miejsce ogólnopolska modlitwa za ojczyznę wierną Krzyżowi Świętemu w ramach wydarzenia „Polska pod Krzyżem”. Łącząc się na modlitwie w naszej parafii zapraszamy na wspólny Różaniec w intencji rodzin i ojczyzny po Mszy św. o godz. 8.00; następnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej (osoby, które mogą podjąć adorację w tym dniu prosimy, aby ofiarowały modlitwę w intencji wierności naszych rodzin Ewangelii i Krzyżowi Świętemu); na godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, natomiast o godz. 18.00 Msza św. w intencji naszej ojczyzny. Po Mszy św. zawierzenie i błogosławieństwo przy Krzyżu Misyjnym. Na nabożeństwo drogi krzyżowej i Mszę św. prosimy zabrać domowe krzyże.
  3. W przyszłą niedzielę, 15 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu po Mszach Świętych będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM. Zebrane datki zostaną przeznaczone na modernizację newsroomu, czyli miejsca w którym opracowuje się codzienne informacje, czytane potem na antenie. Zachęcamy również, by zostać regularnym Darczyńcą Radia Warszawa, tylko stałe wsparcie pozwala diecezjalnej rozgłośni na nieustanny rozwój. Dotychczas dzięki hojności Słuchaczy radia powstały między innymi nowoczesne studia nagraniowe i emisyjne. Zachęcamy do słuchania Radia Warszawa na co dzień – to rzetelna informacja, wspólna modlitwa i ciekawe audycje tematyczne.
  4. W niedzielę 22 września na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy młodzież z naszej parafii (z klas VIII i starszych), która chce podjąć w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  5. Ministrantów, bielanki oraz scholę zapraszamy na swoje pierwsze zbiórki powakacyjne. Ministrantów zapraszamy w przyszłą sobotę na godz. 10:00.
  6. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.