facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności
na czwartą niedzielę wielkanocną - 12 maja 2019r.

 

 

  1. 1. W maju zapraszamy na  tradycyjne nabożeństwo z litanią loretańską - od niedzieli do piątku na godz. 17:30, a w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  2. Jutro, w bibliotece, o godzinie 19:00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  3. W najbliższą sobotę przypada 99 rocznica urodzin św. papieża Polaka. Z tej okazji Rycerze Jana Pawła II zapraszają na uroczystą Mszę Świętą o godz. 13:30 w bazylice Krzyża Świętego w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II.
  4. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 12:30 śpiewać będzie chór Musica Sacra, a bezpośrednio po jej zakończeniu odbędzie się koncert utworów Stanisława Moniuszki. Serdecznie zapraszamy.
  5. 5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Drodzy Diecezjanie,

ogromny ból towarzyszy całej wspólnocie diecezjalnej po tragicznym wydarzeniu w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia w Marysinie Wawerskim. Łączymy się duchowo z Rodziną zamordowanego ucznia. Zgodnie z naszą wiarą modlimy się o jego zbawienie i życie wieczne.

W parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim odbyła się już Msza Święta z udziałem uczniów Szkoły nr 195 w intencji pojednania. Przyłączam się do tej modlitwy. To zabójstwo jest wielkim dramatem także dla sprawcy i jego rodziny. Chociaż jest to bardzo trudne, wołajmy na wzór Pana Jezusa, który na krzyżu modlił się słowami „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.

Otaczam modlitwą i duchowym wsparciem również wszystkie pozostałe osoby, które dziś ucierpiały, szczególnie uczniów, nauczycieli i wychowawców Szkoły im. Króla Maciusia. Nie pozostawajmy obojętni na najmniejsze nawet przejawy agresji! Reagujmy, gdy bliźniemu dzieje się krzywda. Za przykładem błogosławionego Jerzego Popiełuszki, który kierował się słowami Pawła Apostoła, „Nie dajmy się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajmy”!

Z wyrazami głębokiego żalu i modlitwą

Wasz biskup
+Romuald Kamiński