facebook
Floriańska 3

Parafia katedralna
św. Floriana i św. Michała Archanioła
ul. Floriańska 3
03-707 Warszawa

tel. do kancelarii (22) 619 09 60
katedra.floriana@gmail.com

numer konta parafialnego 61 1050 1025 1000 0090 6976 5353 ING BANK ŚLĄSKI

Jesteś tutaj: katedra-floriana.waw.pl » Aktualności » Ogłoszenia parafialne

na IV niedzielę Wielkiego Postu 2019 r.

 

  1. Dziś rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje, które prowadzi ks. Michał Dziedzic. Msze z naukami przez całą niedzielę, a następnie w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 10, 18 i 20. Szkolne rekolekcje wg własnego programu.
  2. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na gorzkie żale na godz. 17:15, a w piątki na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16:00, dorosłych na 17:00 a młodzież na 19:00.
  3. W dniu 2 kwietnia mija 14 rocznica śmierci Jana Pawła II. W ramach upamiętnienia odejścia do domu Ojca Wielkiego papieża Polaka, po Mszy Św. o godzinie 18 Rycerze Zakonu Jana Pawła II poprowadzą różaniec, który będzie dziękczynieniem Bogu za dar jakim Jan Paweł II był dla Kościoła.
  4. 4 kwietnia, w I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu na nocną adorację. Zapisy na kartkach na stoliku pod chórem.
  5. W pierwszy piątek,  5 kwietnia  zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 17:15. O godz. 16:30 - Msza Święta z udziałem dzieci. Spowiadamy na porannych Mszach o 6:30, 7:00, 8:00 oraz od godz. 16:00.
  6. W pierwszą sobotę, 6 kwietnia odbędzie się wspólnotowe odmówienie różańca po Mszy Świętej o godzinie 8:00.
  7. Zapraszamy na XIV Marsz Świętości Życia, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę 7 kwietnia i będzie przebiegał pod hasłem: „Tato to ja”. Rozpoczęcie o godzinie 11.00 w naszej katedrze. W tym roku chcemy promować i wskazywać niezastąpioną rolę ojca w każdej rodzinie. Przypomniana będzie m. in. nauka zawarta w adhortacji św. Jana Pawła II „Familiaris consortio”. Polski papież pisał, że prawdziwa miłość małżeńska zakłada i wymaga, aby mężczyzna żywił głęboki szacunek dla równej godności kobiety: „Nie jesteś jej panem — pisze św. Ambroży — lecz mężem, nie służącą otrzymałeś, ale żonę… Odpłać życzliwością za życzliwość, miłość wynagrodź miłością". Mężczyzna winien żyć ze swą żoną „w szczególnej formie przyjaźni osób". W tym dokumencie Jan Paweł II wskazuje cztery najważniejsze zadania chrześcijańskiego ojca: odpowiedzialność za życie poczęte pod sercem matki troskliwe pełnienie obowiązku wychowania, dzielonego ze współmałżonką praca, która nigdy nie rozbija rodziny, ale utwierdza ją w spójni i stałości świadectwo dojrzałego życia chrześcijańskiego, które skutecznie wprowadza dzieci w żywe doświadczenie Chrystusa i Kościoła. Wzorem lat ubiegłych pod bazyliką katedralną zorganizujemy zbiórkę pomocy dla domu samotnej matki w Zielonce.
  8. Również za tydzień, w niedzielę o godz. 12:30 - zakończenie Targów Wydawnictw Katolickich. Mszę Świętą będzie koncelebrował nuncjusz apostolski ks. abp Salvatore Penaccio.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.